Jak przyspieszyć metabolizm? Wystarczą trzy proste kroki

Jak przyspieszyć metabolizm? Wiele osób poszukuje sposobów na szybszą przemianę materii, która sprzyja zrzucaniu zbędnych kilogramów. Zdradzamy kilka prostych kroków, które mogą okazać się pomocne.

Choć są pewne triki, które zwiększają szansę na przyspieszenie metabolizmu, to należy pamiętać o tym, że szybkość przemiany materii zależy od wielu czynników. Mowa tutaj m.in. o płci, wieku, stanie zdrowia, aktywności fizycznej czy codziennej diety. Podpowiadamy, jak w trzech prostych krokach można przyspieszyć przemianę materii. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Hanna Żudziewicz nie katuje się dietami po ciąży. "Uwielbiam chipsy"

Ruch to zdrowie, a także szybszy metabolizm. Ile trzeba ćwiczyć? 

W pierwszej kolejności powinniśmy zacząć od wprowadzenia na co dzień aktywności fizycznej. Regularny ruch sprawi, że nie tylko metabolizm przyspieszy, ale też poprawimy krążenie krwi, samopoczucie i dotlenienie tkanek. Najlepiej dostosować aktywność do swoich możliwości i preferencji. Nie musi to być trening na siłowni. Można zdecydować się na przejażdżki rowerowe, basen czy nawet spacery. Powinny trwać one jednak nie krócej niż 30 minut. 

Co pić na poprawę przemiany materii? Odpowiednia ilość płynów to podstawa

Drugim ważnym czynnikiem jest ilość przyjmowanych płynów. Podstawę powinna stanowić woda. Norma dla dorosłego człowieka wynosi minimum 2 l dziennie, ale dokładna ilość może się różnić w zależności od płci, wagi, aktywności fizycznej czy nawet pory roku. 

Miłośnikom czarnej herbaty polecamy zaś przerzucenie się na zieloną. Pobudza ona jelita do pracy, a tym samym przyspiesza metabolizm oraz obniża poziom cukru. Dobrym dodatkiem do niej będą np. goździki lub imbir, które również wpływają na poprawę przemiany materii. 

Jak przyspieszyć metabolizm? Sięgaj po te przyprawy 

W kuchni warto natomiast pamiętać, aby częściej sięgać po przyprawy, które rozgrzewają organizm i pobudzają do trawienia układ pokarmowy, dzięki czemu poprawiają przemianę materii. Nie należy jednak z nimi przesadzać ze względu na intensywny smak i aromat. Jakie przyprawy przyspieszają metabolizm? Można wymienić tutaj chilli, imbir, cynamon, kurkumę, kardamon czy goździki. 

Więcej o: