Domowy sposób na przebarwienia i blizny po trądziku? Wypróbuj naturalną maść z czterech składników

Plamy po trądziku i przebarwienia skóry bywają prawdziwą zmorą. Istnieje jednak sposób, aby sobie z nimi poradzić. Podpowiadamy, jak przygotować domową pastę na blizny.

Prosty skład, a potrafi przynieść zaskakujące efekty, które są widoczne już po tygodniu stosowania. Domowa pasta na blizny cieszy się rosnącą popularnością. Sprawdź, jak ją przygotować.

Zobacz wideo Jak Paulina Sykut-Jeżyna dba o cerę? Kosmetyki podbiera jej nawet mąż

Skąd biorą się niedoskonałości na skórze? Niestety ciężko się ich pozbyć

Przebarwienia skóry mogą wynikać z nadmiernej ekspozycji na słońce, zanieczyszczeń powietrza lub problemów z hormonami. Tworzą się, gdy zachodzi nadprodukcja melaniny. Powstają plamki, zazwyczaj ciemniejsze, przez co wyraźnie odróżniają się od naturalnego koloru skóry i nie wyglądają estetycznie.

Zdarza się, że blizny po trądziku znikają, lecz nie zawsze tak się dzieje. Mogą pozostać z nami na dłużej. Wypryski są stanem zapalnym skóry i zostawiają po sobie zmiany określane bliznami. Bywają wklęsłe lub przybierają formę delikatnych przebarwień. Aby zakryć niechciane zmiany skórne, najczęściej sięgamy po korektor lub podkład, ale te sposoby jedynie przykrywają niedoskonałości. Istnieje sposób, aby spróbować je zminimalizować.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowa pasta na blizny i przebarwienia. Jak ją przygotować?

Kobiety zmagające się z bliznami po trądziku i przebarwieniami skóry powinny wypróbować tę domową maść, do której potrzebna jest:

  • łyżka miodu,
  • łyżka soku z cytryny,
  • łyżka cynamonu,
  • łyżka zmielonej gałki muszkatołowej.

W misce mieszamy wszystkie produkty do momentu, aż nabierze gęstej konsystencji. Jeśli jest zbyt rzadka, możemy dodać więcej soku z cytryny. Nakładamy pastę na zmienione miejsca na skórze i zostawiamy na 20 minut. Spłukujemy ciepłą wodą.

Jeśli zmiany skórne są duże, warto stosować pastę codziennie. W innym wypadku możemy zastosować kurację przez tydzień lub dwa, zrobić przerwę, a następnie powtórzyć cykl zabiegów.

Więcej o: