Ten 3-latek z IQ 139 staje się najmłodszym brytyjskim członkiem Mensy. Przebiła go tylko 2-latka z USA

Teddy to 3-latek z IQ wyższym od niejednego dorosłego. Jest najmłodszym członkiem Mensy w Wielkiej Brytanii. Jego wynik przebiła tylko 2-latka z USA.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Teddy to najmłodszy brytyjski członek Mensy. Czyta i obecnie uczy się mandaryńskiego

Obecnie Theodore "Teddy" Hobbs jest najmłodszym członkiem brytyjskiego oddziału Mensy- międzynarodowego stowarzyszenia ludzi o wysokim ilorazie inteligencji. Chłopiec miał trzy latka, gdy poddał się testowi IQ, w którym uzyskał aż 139 na 160 punktów.

Teddy sam potrafi już czytać oraz liczy do stu aż w sześciu językach. The Independent poinformował, że chłopiec został przyjęty do Mensy pod koniec zeszłego roku, mając zaledwie trzy latka. Jego rodzice byli w szoku, ponieważ jak twierdzą, wcześniej nie zdawali sobie sprawy, że chłopiec inteligencją przewyższa rówieśników.

Mama Teddiego to 31-letnia Beth Hobbs. Wraz z mężem 41-letnim Williamem Hobbsem zapewniają, że nigdy nie spodziewali się, że ich syn dołączy do tak elitarnej grupy w tak młodym wieku. Przyznali również, że nie planowali starać się o członkostwo ich syna w Mensa.

Teddy HobbsTeddy Hobbs Beth Hobbs / SWNS

Zobacz również: Te kurtki robią furorę od kilku sezonów!

Zobacz wideo Ćwiczenia dla dzieci na koordynację #zostańwdomu

Teddy jest najmłodszym członkiem Mensy z Wielkiej Brytanii, jego wynik pobiła tylko 2-letnia dziewczynka ze stanów

Teddy potrafi już liczyć do stu w sześciu obcych językach, w tym mandaryńskim, walijskim, francuskim, hiszpańskim oraz niemieckim. Nauczył się czytać zaledwie w wieku dwóch lat i czterech miesięcy. Jego rówieśnicy uczą się dopiero alfabetu, tymczasem Teddy samodzielnie czyta Harrego Pottera. Rodzice chłopca zapewniają jednak, że wybierają dla niego książki bardziej dostosowane do jego rozwoju emocjonalnego.

Teddy słucha wszystkiego. Będzie pamiętał rozmowy, które się z nim odbyło rok wcześniej w święta. Kiedy urodziła się nasza córka, kupiliśmy mu tablet, żeby móc skupić się na niej, ale Teddy nigdy nie był zainteresowany żadnymi grami. Na swoim tablecie używa aplikacji, które pomagają mu uczyć się mandaryńskiego i innych języków.

- opowiadali Beth i Will Hobbs.

Teddy HobbsTeddy Hobbs Beth Hobbs / SWNS

Rodzice chłopca zaznaczają, że starają się zrobić wszystko, aby ich syn był pełen pokory

Nie chcemy, aby rozwinęło się u niego przekonanie o wyższości.

– zaznaczyli.

Źródło: independent.co.uk

Zobacz również: Vintage jest sexy!

Więcej o: