Czym podlewać skrzydłokwiat Wallisa? Rozkrusz i zalej wodą, a roślina odwdzięczy się bujnymi liśćmi

Wiele osób zastanawia się, czym podlewać skrzydłokwiat Wallisa i dlaczego skrzydłokwiat nie kwitnie. Choć roślina nie jest zbyt wymagająca w uprawie, warto co jakiś czas wspomóc ją odpowiednim nawozem. W tym przypadku świetnie sprawdzi się roztwór z drożdży. Oto jak go przygotować.

Skrzydłokwiat Wallisa jest jedną z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Pierwotnie występował w Wenezueli i Kolumbii, jednak dziś jest dostępny na dużo większą skalę. Ze względu na zdolności oczyszczania powietrza wielu z nas trzyma skrzydłokwiat w sypialni. Choć nie wymaga zbyt dużej ingerencji, warto od czasu do czasu wspomóc go zdrowotnym nawozem. Nieocenioną pomocą jest roztwór z drożdży, który nie dość, że jest tani, to zawiera wiele cennych składników odżywczych. Oto jak go przygotować.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Czym podlewać skrzydłokwiat Wallisa? Przygotuj zdrowotny nawóz z drożdży

Skrzydłokwiat jest rośliną, której nie zaszkodzą chwilowe przerwy w podlewaniu. Mimo to lepiej nie dopuszczać do przesuszenia ziemi i dostarczać mu co jakiś czas odpowiedni nawóz. Sprawdzą się drożdże, które są bogatym źródłem witaminy B, magnezu, fosforu i potasu.

  1. Pokrusz kostkę świeżych drożdży i zmieszaj je z 10 l wody. Zmniejszaj proporcje w zależności od tego, ile nawozu potrzebujesz.
  2. Odczekaj godzinę i podlej skrzydłokwiat.

Domowy nawóz sprawi, że roślina odwdzięczy się bujnymi, zdrowymi liśćmi i pięknie zakwitnie. 

Dlaczego skrzydłokwiat nie kwitnie? Sprawdź, jak pielęgnować roślinę

Skrzydłokwiat nie kwitnie z wielu różnych powodów. Jeśli tak się dzieje, warto sprawdzić, czy roślina ma odpowiednie warunki do rozwoju. Możliwe, że należy wprowadzić pewne zmiany i odrzucić niektóre nawyki pielęgnacyjne.

  1. Nie wystawiaj skrzydłokwiatu na pełne słońce — Roślina najlepiej rozwija się w półcieniu i w pomieszczeniach o temperaturze co najmniej 15 stopni Celsjusza. Nie powinna jednak stać w zupełnej ciemności ani doświadczać przeciągów.
  2. Podlewaj skrzydłokwiat miękką wodą — Ciecz powinna mieć temperaturę pokojową. Jeśli będzie zimna i twarda, roślina nie zakwitnie.
  3. Utrzymuj glebę w stałej wilgotności — Nie powinna być jednak zupełnie mokra. Podlewaj skrzydłokwiat latem 2-3 razy w tygodniu a zimą rzadziej. Warto też co jakiś czas zraszać liście, zwłaszcza jeśli roślina ma styczność z centralnym ogrzewaniem.
Więcej o: