Wrzuć kawałek ręcznika papierowego do plastikowego pojemnika. Banalny trik ułatwi ci ich mycie

Mycie plastikowych pojemników nie należy do najprzyjemniejszych czynności, szczególnie gdy mamy do czynienia z mocnymi lub tłustymi zabrudzeniami. Istnieje jednak szybki trik, który sprawi, że w kilka sekund uporamy się z brudnymi pojemnikami.

Pomysł zaprezentowała użytkowniczka Instagrama. Pokazała, że doczyszczenie plastikowych pojemników do przechowywania żywności wcale nie musi być żmudnym zajęciem. Wystarczy użyć ręcznika papierowego.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Kasia Cichopek pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Fan: 'I gdzie tu inflacja???' (zdjęcie ilustracyjne)Kasia Cichopek pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Fan: "I gdzie tu inflacja???"

Szybki trik na umycie plastikowych pudełek. Wystarczy ręcznik papierowy

Na Instagramie obserwuje ją ponad 50 tysięcy osób. Użytkowniczka o nicku @reematsquickfix pokazała na profilu film, na którym wykorzystała świetny patent na umycie plastikowych pudełek. Większość z nas myje je z użyciem gąbki i płynu do naczyń. Oczywiście to nadal jest dobry sposób, lecz pochłania znacznie więcej czasu. Szybki trik z zastosowaniem papierowego ręcznika zajmuje zaledwie kilka sekund. Potrzebujemy dwa lub trzy listki ręcznika, ciepłą wodę i płyn do naczyń.

Do pojemnika wlewamy wodę i płyn, a następnie dorzucamy ręcznik papierowy. Szczelnie zamykamy pudełko i kilkukrotnie nim potrząsamy, aby wytworzyła się piana. To wszystko! Ręcznik z pomocą płynu czyszczącego usunie nawet najgorsze tłuste zabrudzenia. Wypróbujcie ten sposób, a już nie będziecie szorować pojemników gąbką.

 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

CleoCleo pręży ciało w obcisłym kombinezonie. "Przesadziłaś"

Film polubiło niemal 200 tysięcy osób. Komentujący zachwyceni

W komentarzach do filmu pojawiło się wiele pozytywnych opinii. 

Zauważyłem, że działa to tylko wtedy, gdy olej znajduje się na powierzchni plastikowego pojemnika.
Osobiście uważam to za bardzo przydatne, jeśli muszę umyć naprawdę tłusty plastikowy pojemnik, ponieważ oszczędza to tak dużo czasu i energii! Poza tym nie muszę poświęcać gąbki dla jednego pojemnika. Wielkie dzięki za to!
Na koniec dobrze jest opłukać zimną wodą, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.
Robię to od lat! Cieszę się, że ktoś to udostępnia. Zasadniczo umycie pojemnika z olejem za pomocą jednego lub dwóch pasków papieru kuchennego i wody z płynem do naczyń daje doskonałe rezultaty.
Więcej o: