Włóż to do butów i zobacz, co się stanie! Genialny sposób za grosze

Nieprzyjemny zapach, który wydostaje się z butów to bardzo kłopotliwe i wstydliwe zjawisko. Ten domowy produkt sprawi, że pozbędziesz się uciążliwej woni.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Brzydki zapach wydostający się z butów przeszkadza zarówno posiadaczom obuwia, jak i również osobom znajdującym się wokół. Problem ten dotyka przede wszystkim ludzi, którzy mają kłopoty z nadmierną potliwością. Innym powodem tego zjawiska może być nieodpowiednia higiena stóp lub samego obuwia. W popularnych sieciach drogeryjnych widnieją chemiczne preparaty i spraye do butów, jednak ich alternatywą jest produkt, który znajdzie się w praktycznie każdym domu.

Zobacz też: najgorętsze modowe trendy na Avanti24.pl

Herbata pomoże w zwalczaniu brzydkiego zapachu. Banalny trik

Okazuje się, że świetnym produktem do poradzenia sobie z nieprzyjemnym zapachem jest herbata. Wystarczy, że do obu butów włożymy po dwie torebki czarnej herbaty i pozostawimy je na całą noc. Produkt pochłonie brzydką woń, wydostającą się z obuwia i oprócz tego sprawi, że ulubione botki czy trampki przesiąkną przyjemnym zapachem. Najtańsze opakowanie herbaty możemy kupić już za 5-6 złotych.

Kolejny patent na wyeliminowanie nieprzyjemnej woni. Równie skuteczny

Jeśli herbaciana metoda nie przypadnie nam do gustu, to istnieje inny domowy produkt, który pomoże w walce z tym kłopotliwym zjawiskiem. Mowa o sodzie oczyszczonej - składniku, który znajdzie się w kuchni każdej gospodyni domowej. Właściwości tego białego proszku nie tylko usuną brzydki zapach, ale również zapobiegną jego potencjalnemu nawrotowi. Do każdego z butów należy wsypać czubatą łyżkę sody, a następnie podobnie, jak w przypadku herbaty, zostawić na noc. Alternatywą na wymienionego produktu może być zmielona kawa.

Zobacz wideo Sposób na ogórki małosolne z torebki foliowej
Więcej o: