Masz problemy z zasypianiem? Lekarze rekomendują metodę "otwartych oczu"

Masz problemy z zasypianiem? Powodów może być wiele. Tak samo, jak sposobów na to, by szybko i skutecznie zapaść w relaksujący sen. Okazuje się, że istnieją niezawodne triki, które pomogą w błyskawicznym zasypianiu. Podzieliła się nimi dr Daisy Mae.

Zdarzają ci się wieczory, kiedy nie możesz zasnąć? W wielu przypadkach takie problemy można łatwo rozwiązać, zmieniając nieco swoje nawyki. Pomogą też dwa sprawdzone sposoby, które ułatwiają zasypanie. Poleca je dr Daisy Mae.

Zobacz wideo Czy alkohol pomaga zasnąć? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie są przyczyny problemów ze snem? Niektóre możesz łatwo wyeliminować

Jeśli ostatnio masz problemy z zasypianiem, przyjrzyj się swojej codziennej rutynie. Może wtedy okazać się, że wystarczy wyeliminować kilka przyzwyczajeń, by wieczorem z łatwością zasnąć, gdy położysz się do łóżka. Co może wpływać na bezsenność?  Są to przede wszystkim drzemki w ciągu dnia, nieregularne godziny snu oraz zbyt duża ilość wypitej kawy lub alkoholu. Może okazać się, że zasypianie będzie utrudnione również przez zjedzenie ciężkostrawnych posiłków tuż przed pójściem do łóżka. Przyczyną często jest także brak aktywności fizycznej lub niezdrowy tryb życia. Ogromny wpływ na sen ma również stres.

Niektóre z tych powodów łatwo jest wyeliminować, dzięki czemu problemy ze snem powinny ustąpić. Jeśli jednak nadal czasami zdarzy ci się bezsenność, zastosuj sprawdzone metody, które polecane są przez lekarzy.

Nie możesz zasnąć? Wypróbuj dwie metody polecane przez lekarzy

Problemy ze snem warto przede wszystkim skonsultować z lekarzem, który podpowie, co robić, gdy sytuacja staje się niezwykle uciążliwa. Jeśli jednak bezsenność dopada cię tylko czasami, możesz zastosować sposoby polecane przez dr Daisy Mae. Jedną z nich jest metoda otwartych oczu:

Ta sztuczka nie wymaga wielkiego wysiłku. Po wejściu do łóżka musisz jak najdłużej nie zamykać oczu i powtarzać w myślach zdanie: nie zasypiaj. Mięśnie oczu szybko się zmęczą, a ty w ciągu kilku minut powinnaś zapaść w sen.

Istnieje też technika, która została spopularyzowana przez specjalistę medycyny integracyjnej dr Andrew Weila. Na czym polega?

Umieść język za zębami. Przez cztery sekundy wydychaj powietrze przez nos. Następnie wstrzymaj oddech na siedem sekund. Przez kolejne osiem sekund wydychaj powietrze przez usta. Nie przejmuj się dziwnym dźwiękiem, który będzie się wydobywać w tym czasie.
Więcej o: