Pamiętacie "Panią Starszą" ze "Zbuntowanego Anioła"? Każdy dzień kończyła lampką szampana

Lydia Lamaison, świetnie kojarzona z roli starszej pani, Angélici de Di Carlo, ze "Zbuntowanego anioła" zachwycała talentem i urodą. Jak Natalia Oreiro wspomina współpracę z aktorką na planie telenoweli?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lydia Lamaison, to artystyczne imię Lidii Guastavino Lamaison, argentyńskiej aktorki, znanej zarówno z teatru, filmów, jak i z telewizji. Jej wdzięk, urok i talent sprawiły, że pracowała, aż do 95. roku życia. Urodziła się w Mendozie 5 sierpnia 1914 roku, a zmarła 20 lutego 2012 roku w Buenos Aires w wieku 97 lat. Była stylową damą o jasnoniebieskich oczach, które oświetlały każde miejsce, w którym się znajdowała. W ostatnich latach swojego życia często można było ją zobaczyć z kapeluszem na głowie. Każdy dzień po wegetariańskim posiłku, kończyła lampką szampana.

 
Zobacz wideo Jennifer Coolidge wraca na salony [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Lydia Lamaison. Urocza staruszka z serialu "Zbuntowany anioł"

Lydia Lamaison już jako dziecko wraz z rodziną często chodziła do Teatru Colón, aby oglądać wystawiane tam sztuki. W młodości uczyła się muzyki, filozofii oraz literatury, ale nie ukończyła żadnych studiów. Początkowo występowała na deskach teatru, lecz stamtąd szybko przeniosła się do telewizyjnych produkcji. Zagrała w ponad 25 filmach pełnometrażowych, lecz przez ostatnie 20 lat życia uzupełniała swoją osobą obsadę takich telenowel jak "Celeste", "Zingara", "Zbuntowany anioł", czy "Serca na rozdrożu". Aktorka najbardziej zapadła w pamięć z roli Angélici de DiCarlo, czyli Pani Starszej, która uczyła Milagros graną przez Natalię Oreiro. Urugwajska aktorka pracę na planie telenoweli wraz z Lydią Lamaison wspomina:

Grała moją babcię. Cały czas musztrowała mnie, jak mam grać. Była znakomita i przezabawna. W trakcie, trwających dwa lata zdjęć często razem imprezowałyśmy, a ona zawsze jako pierwsza podrywała się do tańca.
 
 

Aktorka zachwycała urodą i talentem. Jak potoczyło się jej życie prywatne?

Lamaison niewątpliwie zachwycała urodą i cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród płci przeciwnej. W wieku 33 lat wyszła za mąż za aktora Oscara Soldatiego. Nie doczekali się jednak dzieci. Po prawie 35 latach małżeństwa Lydia Lamaison została wdową. Po śmierci męża bardziej niż kiedykolwiek skupiła się na pracy w Casa del Teatro oraz utrzymywaniu ścisłej diety wegetariańskiej, aby zachować, dobrą formę. Lubiła tańczyć salsę, przed snem wypijała lampkę szampana, a śmiechem zarażała innych.

 
 
Więcej o: