Kupiła faworki Magdy Gessler, których kilogram kosztuje 190 zł. Zdradziła, jak ocenia ich smak

Okres karnawałowy kojarzy się ze słodkościami, a w szczególności pączkami i faworkami. Użytkowniczka TikToka postanowiła sprawdzić kosztowną propozycję od Magdy Gessler. Faworki znanej restauratorki kosztują bowiem 190 złotych za kilogram.

Wiele osób jest w stanie zapłacić więcej, stawiając na jakość i dobry skład produktu. Do tego grona należy pewna użytkowniczka TikToka, która postanowiła kupić faworki Magdy Gessler w cenie 190 zł za kilogram. Jak oceniła ich smak?

Zobacz wideo Przepis na tradycyjne faworki - idealne w karnawale

Z czego robi się faworki? Wystarczy pięć składników 

Faworki to chrupiące ciastka mające kształt zawiniętej kokardki. Smażone są w głębokim tłuszczu i posypane cukrem pudrem. Ciasto na faworki składa się z mąki pszennej, żółtek lub całych jajek, tłuszczu, odrobiny spirytusu lub octu oraz cukru. Odpowiednio przyrządzone charakteryzują się kruchością i delikatnością w smaku. Wiele osób wprost je uwielbia i jest w stanie wiele zapłacić, aby je zjeść. Istnieje jednak bariera cenowa, którą nie każdy jest w stanie przekroczyć. Faworki w cukierni Magdy Gessler kosztują 190 zł za kilogram. Czy ta kwota nie jest zbyt wygórowana?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Faworki od Magdy Gessler kosztowały 190 zł. Czy były warte tej kwoty?

Użytkowniczka @AGATESTUJE_ zakupiła faworki Gessler, aby sprawdzić, czy są warte swojej ceny. – Zobaczcie, jak one pięknie błyszczą. Pani w sklepie powiedziała, że są posypane srebrem – wyjaśnia na filmie.

Ciastka jednak nie zachwyciły tiktokerki. Oczekiwała delikatniejszego ciasta i większej chrupkości. Oceniła wypieki 7/10. – Jeżeli chodzi o jedzenie, to nie usłyszycie ode mnie, że coś jest za drogie, bo, wiadomo, jakość kosztuje. Jednak po tych faworkach w cenie 190 zł za kilogram spodziewałam się bardziej delikatnego i mniej zbitego ciasta. Są one wciąż dobre. Mają domowy smak. Niemniej jednak po takiej cukierni spodziewałam się czegoś więcej.

Więcej o: