Kosztuje 3 zł, a zwalczy wilgoć na oknach. Prosta i skuteczna metoda

Pojawiająca się wilgoć na oknach to niesłychanie irytujący problem. Na szczęście istnieje domowy składnik, który świetnie sprawdzi się do jej zwalczania.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wilgoci, która pojawia się na oknach i przy parapetach nie powinno się lekceważyć. Jej długa obecność może być przyczyną występowania pleśni lub grzybów, które są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Aby ją zwalczyć, można zakupić chemiczne preparaty z drogerii, jednak równie dobrze można wypróbować pewien domowy składnik, który znajdzie się w kuchni niejednej gospodyni domowej.

Zobacz też: najgorętsze modowe trendy na Avanti24.pl

Sól pomoże w walce z wilgocią. Banalny trik

Mowa o soli, która dzięki swoim właściwościom pochłonie nadmiar wilgoci, osadzającej się na oknach i parapetach. Wystarczy, że kilka łyżeczek produktu wysypiemy na gazę lub bandaż, a następnie całość dokładnie zwiniemy. Teraz należy umieścić nasz domowy pochłaniacz wilgoci w miejscu jej występowania, a gdy dostrzeżemy, sól się rozpuściła, trzeba powtórzyć cały proces.

Alternatywą dla wymienionego produktu może być zwykła kreda. Przy pomocy taśmy klejącej można zwinąć kilka sztuk i położyć jak najbliżej okna lub na parapecie. Metody z pewnością zadziałają lepiej, kiedy regularnie będziemy wietrzyć i osuszać pomieszczenie, co zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza.

Inna metoda na wilgotne szyby. Prosta i efektywna 

Jeśli kreda i sól nie przypadną nam do gustu, możemy wypróbować inny patent z wykorzystaniem białego octu. W niewielkiej miseczce należy zmieszać ze sobą ocet i wodę w proporcjach 1:1, po czym powstałą mieszaninę przelać do dozownika po płynie do okien. Na koniec wystarczy tylko rozpylić płyn na wilgotnych plamach i po kilku minutach przetrzeć miękką ściereczką lub ręcznikiem papierowym.

Więcej o: