97-latka zachwyca formą i sprawnością fizyczną. Jest najstarszą gimnastyczką na świecie

Niemka Johanna Quaas ma prawie sto lat. W 2012 roku została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa jako najstarsza gimnastyczka na świecie. Jej forma jest zdumiewająca.

W wieku 86 lat Johanna Quaas wystartowała w gimnastycznych zawodach dla seniorów w Saksonii. Bez trudu wykonuje skomplikowane akrobacje na poręczach i podłodze. Dziś ma 97 lat, ale nadal zaskakuje świetną formą i sprawnością fizyczną.

Zobacz wideo Krzynówek wskazał wzór dla Santosa. "Szatnia była razem z nim"

Jedenastokrotna mistrzyni. Kontuzja nie powstrzymała jej od treningów

Johanna urodziła się w 1925 roku w Niemczech. Całe życie zajmowała się sportem. Pracowała jako nauczycielka wychowania fizycznego i trenerka gimnastyki. Już w młodości mogła pochwalić się pierwszymi tytułami mistrzowskimi. W 1954 roku zdobyła Mistrzostwo Niemiec Wschodnich w piłce ręcznej. W 1981 roku wzięła udział w zawodach gimnastycznych dla seniorów.

Tytuł mistrzyni zdobyła aż jedenaście razy. Wydawać by się mogło, że kontuzja ścięgna bicepsa sprawi, że kobieta zaniecha treningów, ale zamiast tego, opracowała własny zestaw ćwiczeń, które mogła wykonywać w łóżku. Dziś Johanna wróciła do formy i nadal regularnie trenuje gimnastykę.

 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele osób zazdrości jej świetnej formy. W czym tkwi sekret?

Johanna była gościem wielu programów telewizyjnych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. Mając 86 lat, pobiła rekord Guinnessa, stając się najstarszą gimnastyczką na świecie. Sławę zdobyła, gdy jeden z użytkowników umieścił na YouTube film z jej udziałem. Obejrzało go niemal milion widzów.

 

97-latka jest nadal sprawna fizycznie – trenuje, chodzi na spacery i pracuje w ogrodzie. Jej ulubionym ćwiczeniem jest gimnastyka na drążkach równoległych. Skąd u kobiety tak wspaniała forma? – Mój sekret jest bardzo prosty: to zdrowa dieta. Pilnuję, żeby się nie objadać, ani nie jeść zbyt mało. Jem także bardzo dużo zieleniny – powiedziała w filmie, który został opublikowany na oficjalnym kanale Księgi Rekordów Guinessa w serwisie YouTube.

Więcej o: