Jak pozbyć się siwych włosów bez farbowania? Rozwiązanie znajdziesz w kuchennej szafce

Domowe sposoby na siwe włosy są nie tylko skuteczne, ale przy tym niedrogie i bezpieczne. W przeciwieństwie do chemicznego farbowania nie niszczą pasm, a efekt, jaki pozwalają nam uzyskać, jest niezwykle naturalny. Warto z nich skorzystać, gdy na głowie pojawiają się pierwsze, srebrne nitki.

Siwienie jest procesem naturalnym, który dotyka każdego. W pewnym momencie (zazwyczaj po 40 roku życia) nasz organizm produkuje mniej barwnika zwanego melatoniną, co wpływa na zmianę koloru włosów. Mimo że sam proces jest stały i nieodwracalny, z pomocą prostych, domowych sposobów możemy go spowolnić lub ukryć. Pamiętaj tylko, że domowe sposoby polegają na naturalnym przyciemnieniu pasm oraz wymagają regularności.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Katarzyna Figura "będzie się starzeć z godnością"? "Ciężko jest uzyskać siwe włosy"

Domowa płukanka z herbaty i ziół dla jasnych i ciemnych włosów. Naturalny sposób na ukrycie siwych pasm

W domowych warunkach włosy przyciemnisz produktami, które znajdziesz w kuchennej szafce. Jeśli jesteś blondynką, pomocna okaże się herbata z rumianku z dodatkiem soku z cytryny lub kurkumy. 2 łyżki ziół zalej 500 ml gorącej wody, poczekaj, aż się delikatnie zaparzy i dodaj łyżeczkę soku z cytryny. Odcedź i ostudź. W kolejnym kroku wetrzyj mieszankę w skórę głowy i włosy, pozostaw na 30 minut, a na koniec dokładnie spłucz. W przypadku ciemniejszego koloru pasm możesz użyć zwykłej, czarnej herbaty, bez dodatków. Pamiętaj jedynie, że domowe sposoby, choć skuteczne, wymagają regularności i cierpliwości.

Naturalna płukanka dla pięknego koloru i zdrowia twoich ciemnych włosów. Sekret tkwi w kawie

W przyciemnieniu siwych pasm pomoże ci także kawa mielona, która dodatkowo pobudzi je do wzrostu i sprawi, że staną się miękkie i lśniące. To idealny sposób dla odcieni brązu czy rudości, który wykorzystasz na dwa sposoby.

  • Maska z fusów kawy — do kubka wsyp 8 łyżeczek, zalej 100 ml wody i poczekaj, aż się zaparzy. Gdy lekko ostygnie, dokładnie rozprowadź na włosach na 30 minut. Na koniec dokładnie spłucz. Włosy będą zauważalnie przyciemnione, a siwe pasma mniej widoczne.
  • Płukanka z kawy — kilka łyżek kawy zalej dwiema szklankami wody i zagotuj. Następnie odcedź i odstaw do ostygnięcia. Umyj włosy szamponem, wypłucz naparem, poczekaj 20 minut, a na koniec dokładnie spłucz wodą.

W przypadku ciemnych włosów doskonale sprawdzi się także płukanka z kory dębu, która dodatkowo je wzmocni i ograniczy wypadanie. Gotowy produkt kupisz za kilka złotych w aptekach i sklepach zielarskich.

Więcej o: