Tureckie zęby zniszczyły im życie. Chciały zaoszczędzić, a przeżyły "prawdziwy koszmar"

Jade i Kelly Tushingham marzyły o pięknych zębach. Postanowiły założyć licówki, lecz aby zaoszczędzić, pieniądze zdecydowały się, że zabieg wykonają w Turcji. To był błąd.

Poleciały do Turcji, gdzie koszt zabiegu zębów wynosi 4 tysiące funtów. W Wielkiej Brytanii musiałyby zapłacić około 20 tysięcy. Skusiła je niska cena, ale ta decyzja okazała się prawdziwym koszmarem.

Zobacz wideo Dagmara ma sposób na o swój piękny uśmiech. Myje zęby osiem razy dziennie

Chciały mieć piękne zęby, a spotkało je cierpienie. "Przeżyłyśmy na puree ziemniaczanym i zupie"

Jade i Kelly chciały połączyć wyjazd na zabieg z wakacjami w Turcji. Słońce i plaża kusiły, lecz kobiety spędziły urlop w ciągłym bólu. – Nawet teraz cierpimy. Jedzenie w hotelu wyglądało pięknie, ale po prostu nie mogłyśmy go zjeść. Przeżyłyśmy na purée ziemniaczanym i zupie, nawet picie było trudne, ponieważ nasze zęby były bardzo wrażliwe. Patrząc teraz wstecz, na 100 procent byśmy tego nie zrobiły – powiedziała Jade w jednym z wywiadów. (…) To kosztowało nas tyle pieniędzy, ale przeżyłyśmy piekło. Wykorzystałyśmy część oszczędności. Zęby wyglądają na zdjęciach uroczo. Są idealne, ale to prawdziwy koszmar.

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spiłowano im zęby. Weszły do gabinetu odrętwiałe z bólu

Zabieg miał miejsce 24 września 2022 roku. Pierwszy etap obejmował spiłowanie zębów. Następnie należało odczekać pięć godzin i lekarz zakładał tymczasowe licówki, które kobiety miały nosić pięć dni przed założeniem stałych zębów. Utrudniały one jedzenie oraz picie. Po pięciu dniach, gdy weszły do gabinetu, były odrętwiałe z bólu.

Właściwe licówki w końcu zostały założone. Kobiety wróciły do Wielkiej Brytanii, lecz kilka miesięcy po zabiegu nadal odczuwają dyskomfort i ból. Żaden z lekarzy w Wielkiej Brytanii nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za poprawę zębów po tureckim zabiegu.

Więcej o: