Natrzyj tym kran i zaczekaj 10 minut. Osad z mydła i kamień znikną bez szorowania

Jak pozbyć się kamienia z kranu? Często sklepowe środki nie dają sobie rady z zabrudzeniami i osadem powstałym na baterii kranowej. Wówczas warto sięgnąć po niezawodne sposoby. Jakie? Podpowiadamy.

Osad i kamień pojawiający się na kranie nie tylko nieestetycznie wygląda, ale z czasem może prowadzić do uszkodzenia powierzchni czy nierównomiernego lania wody w przypadku skamieniałego sitka. Jak temu zapobiec? Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu baterii. W tym celu przyda się produkt, który większość z nas posiada w kuchennej szafce. Mowa oczywiście o niezawodnym occie. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Jak pozbyć się kamienia z kranu? Ocet może okazać się pomocny na kilka sposobów 

W domowych porządkach ocet z pewnością wiedzie prym. Świetnie nadaje się do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni w tym, jak się okazuje, również kranu. Można go wykorzystać na kilka sposobów. Jednym z nich jest nasączenie miękkiej szmatki octem i delikatne pocieranie baterii. Następnie zostawiamy ocet na 10 minut, a po tym czasie spłukujemy wodą. 

W przypadku mocniejszych zabrudzeń, wynikających z braku regularnego czyszczenia, lepszym wyborem mogą okazać się okłady. Waciki lub gazę należy zamoczyć w occie, dokładnie obłożyć kran i zostawić na 20 minut. Na koniec wystarczy opłukać wodą i wytrzeć szmatką do sucha. 

Jest jednak jeszcze jeden trik z wykorzystaniem octu. Mianowicie polecamy go połączyć z odrobiną proszku do prania, tak aby powstała gęsta pasta. Następnie postępujemy jak wyżej, czyli zostawiamy całość na około 20 minut, a później płuczemy i wycieramy do sucha. 

Jak usunąć osad z kranu? Genialny trik, który ułatwi sprzątanie

Jeśli to nie kamień, a osad jest naszym największym problemem, to warto znać również sposób z... gumką do ścierania. Jedna z tiktokerek podzieliła się tym trikiem na swoim koncie. Należy jedynie przetrzeć gumką baterię, aby zobaczyć różnicę. 

Więcej o: