Lśniące szyby bez smug? Z tym trikiem za grosze umyjesz okna w mgnieniu oka

Czyszczenie okien potrafi być naprawdę uciążliwe. Wystarczy chwila nieuwagi, a na świeżo wymytych szybach pojawią się smugi i zacieki. Jak temu zapobiec? Wystarczy, że poznasz ten sprawdzony trik, dzięki któremu pozbędziesz się plam w mgnieniu oka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ponowne wymycie okien często jest potrzebne już po paru dniach od ich pierwszego wyczyszczenia. Jak posprzątać szklaną powierzchnię, aby lśniła czystością na dłużej? Jest na to sprawdzony sposób. Wystarczy, że przygotujesz własny detergent.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Domowy płyn do mycia okien. Potrzebujesz tylko czterech składników

Jeśli nie chcesz przepłacać za drogie detergenty do mycia szyb, skorzystaj  z prostego przepisu na domowy środek. Potrzebujesz czterech składników. Środek sprawdzi się nie tylko podczas czyszczenia okien, ale również przy lustrach i innych szklanych powierzchniach. Jak go przyrządzić? Połącz ze sobą 2 łyżki amoniaku, 1/2 szklanki alkoholu i 1/4 łyżeczki płynu do naczyń. Użyj jedynie łagodnego i nieantybakteryjnego produktu. Całość dokładnie wymieszaj i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Używaj mikstury tak samo, jak zwykłego płynu do mycia okien.

Sprawdzony trik na okna bez smug. Wytrzyj szyby filtrem do kawy

Zwykle, po przetarciu okien miękką ścierką, osuszamy je ręcznikiem papierowym. Niestety, w ten sposób można pozostawić na szybie wiele smug. Zamiast tego, skorzystaj z filtrów do kawy. Materiał, z którego są wykonane, jest niezwykle chłonny i nie zostawiają rozmytej warstwy na szklanych powierzchniach.  Korzystając z tego produktu, możesz także wyczyścić szyby na mokro. Po prostu zanurz filtr w wiadrze z domowym płynem, po czym wymyj okna. Na sam koniec osusz mokrą powierzchnię nowym filtrem. W ten sposób pozbędziesz się smug w mgnieniu oka, a szyby zalśnią czystością.

Więcej o: