Patent na bujne paprocie w domu? Wystarczy produkt za 2 zł i odrobina wody

Paprotki są pięknymi kwiatami o kształtnych liściach i wyjątkowym wyglądzie. Stanowią świetny element dekoracyjny w mieszkaniu. Jak je pielęgnować, aby rosły zdrowo? Wbrew pozorom to dość wymagająca roślina.

Paprocie to popularne kwiaty hodowane w domach. Choć ich uprawa wydaje się łatwa, w rzeczywistości utrzymanie ich w dobrej kondycji wcale nie jest takie proste. Jak je pielęgnować, aby ładnie rosły? Podpowiadamy, w jaki sposób przygotować domową odżywkę, która sprawi, że nasza roślina będzie zdrowa i piękna.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak zadbać o paprocie w domu? Kilka wskazówek

Istnieje kilka podstawowych zasad, które należy przestrzegać, aby nasza roślina rosła zdrowo.

  • Paproć lubi umiarkowane podlewanie. Podłoże powinno być lekko wilgotne, lecz nie mokre. Wiosną i latem potrzebują więcej wody niż jesienią i zimą.
  • Odpowiedni poziom nasłonecznienia. W lesie paprocie rosną w ciemnych i słabo nasłonecznionych miejscach. Wiele osób sądzi, że domowe rośliny wymagają podobnych warunków. Nic bardziej mylnego. Nie przepadają za całkowitym cieniem. Idealnymi warunkami dla paproci będzie półcień. Nie powinny być wystawione bezpośrednio na słońce.
  • Nawóz. Paprocie lubią nawożenie. Od marca do lipca warto podawać odżywkę nawet co tydzień. To czas, kiedy roślina ma okres wzrostu, więc powinniśmy ją wspomóc. Na rynku są dostępne specjalne nawozy do paproci, jednak świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie odżywki z mleka.

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowa odżywka do roślin. Ten produkt każdy ma w kuchni

Mleko sprawdza się w przypadku roślin o zielonych liściach między innymi paproci, fikusa czy bluszczy. Dzięki niemu liście nabierają pięknej zielonej barwy. Jest bogate w wapń, który odpowiada za prawidłowy rozwój i wzrost. Ma właściwości zakwaszające, przez co zapobiega rozwojowi grzybów. Jak przygotować odżywkę z mleka? Do litrowego naczynia dodajemy szklankę mleka i dopełniamy wodą, mieszamy i gotowe. Taką odżywkę stosujemy nie częściej niż raz w miesiącu.

Więcej o: