Jak pozbyć się rybików z łazienki? Wypróbuj niezawodne pułapki na owady i usuń je raz na zawsze

Srebrzyki nie są groźne dla człowieka, ale nie są także mile widzianymi gośćmi w naszym domu. Jak pozbyć się rybików z łazienki? Okazuje się, że jest na to kilka prostych sposobów.

Rybik cukrowy inaczej nazywany srebrzykiem to podłużny owad o jak sama nazwa wskazuje srebrnych łuskach. Ze względu na to, że lubią miejsca ciemne, wilgotne i ciepłe, najczęściej można spotkać je w łazience. Poza tym zdarza się, że zagnieżdżają się w piwnicach lub na strychu. Jak się ich pozbyć? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Pułapki na owady, czyli jak się pozbyć rybików cukrowych. Dwa proste sposoby 

Do przygotowania pułapki na rybki będziemy potrzebować: słoika, taśmy klejącej, cukru lub kawałka chleba. W pierwszej kolejności zaczynamy od oklejenia całego słoika taśmą. Chropowata powierzchnia sprawi, że rybiki bez problemu dostaną się do słoika. Następnie do środka wsypujemy cukier lub wkładamy kawałek chleba (ewentualnie może być też tektura). Jest to przynęta, która zwabi je do środka. Na koniec wystarczy już tylko postawić pułapkę w rogu łazienki i zaczekać ok. 24 godzin. Gdy rybiki wejdą do środka, ze względu na śliską ściankę wewnętrzną nie będą w stanie już wyjść ze słoika.

Domową pułapkę na rybiki można też przygotować z kartonu. Wystarczy uciąć kawałek tektury i posmarować ją miodem, który zadziała jak lep. Słodka woń zwabi owady, a wtedy taka pułapka je unieruchomi. 

Jak się pozbyć rybików z łazienki? Nie zapomnij o zapobieganiu 

Gdy już usuniemy owady z naszej łazienki, warto zapobiec ich kolejnym wizytom. W tym celu przydadzą się zapachy, których nie tolerują, a mianowicie cytryna i lawenda. Warto zatem regularnie myć podłogę w łazience wodą z dodatkiem soku z cytryny lub olejku lawendowego. 

Więcej o: