Znany jest jako "człowiek-wąż". Przez 45 minut leżał w wannie pełnej grzechotników

Od momentu jej powstania w Księdze Guinnessa zapisało się wiele nietypowych i niecodziennych rekordów. Niektóre osoby zaskakują pomysłowością, inne szokują swoimi wyczynami. Jedną z nich jest Jackie Bibby, znany też jako "człowiek-wąż z Teksasu".

Rekordy Guinnessa wzbudzają ciekawość od wielu lat. W księdze publikowane są od 1955 roku. Przez ponad pół wieku na liście zebrało się sporo oryginalnych i dziwnych wyczynów. Oto kilka z nich, jednak zaznaczamy, aby nie próbować samodzielnie powtarzać poniższych wyczynów w domu. Mogą być one groźne dla zdrowia, a nawet życia. 

Zobacz wideo Rekordy polskiej telewizji. "Wielka gra" była nadawana 44 lata

Więcej podobnych ciekawostek przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jackie Bibby, "człowiek-wąż z Teksasu". Spędził 45 minut w wannie pełnej grzechotników

Jackie Bibby z Teksasu wężami interesuje się od dzieciństwa. Szczególnym upodobaniem darzy grzechotniki. Na swoim koncie ma kilka rekordów. W Księdze Rekordów Guinnessa zapisał się m.in. leżeniem w wypełnionej wężami wannie przez 45 minut. Wewnątrz znajdowało się 195 grzechotników. To jednak niejedyne osiągnięcie Bibby'ego. W ustach utrzymał 13 grzechotników, a swojego czasu pobił inny niecodzienny rekord. Zamknął się w śpiworze ze 109 grzechotnikami.

Michel Lotito. Mężczyzna, który zjadł samolot

Pochodzący z Francji Michel Lotito w Księdze Rekordów Guinnessa zapisał się dzięki swojej niecodziennej diecie. Już w dzieciństwie zorientował się, że jest w stanie zjadać naprawdę niecodzienne rzeczy. To dlatego postanowił skonsumować samolot Cessna 150. Spożycie go zajęło mu dwa lata. W nagrodę za swoje dokonania otrzymał mosiężną tabliczkę, którą również skonsumował. Między 1959 a 1997 rokiem mężczyzna zjadł niemal 9 ton metalu. Lotito zmarł w 2007 roku.

Połknęła 11 mieczy jednocześnie. Dzięki temu trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa

Natasha Veruschka to tancerka brzucha i profesjonalna połykaczka mieczy. W 2009 roku podczas jednego z pokazów połknęła miecz o długości aż 58 cm. To niejedyne osiągnięcie Natashy. Kilka lat później udało jej się połknąć 11 mieczy jednocześnie.

Więcej o: