Wrzuć tę kulkę do WC, by cieszyć się czystą i pachnącą toaletą. Zrobisz ją w kilka minut

Czyszczenie toalety bywa czynnością nieprzyjemną i żmudną, a uzyskane efekty nie zawsze są zadowalające. Jeśli nie przepadasz za szorowaniem jej powierzchni z pomocą szczotki, mamy inne rozwiązanie. Zamiast kupować kolejne środki chemiczne, postaw na domowe sposoby.

Coraz chętniej sięgamy po domowe sposoby, które są proste i tanie, a jakością nie odbiegają od tych sklepowych. Sprytnym trikiem na dokładne i bezdotykowe czyszczenie toalety podzielił się autor portalu genialne.pl. Zamiast sięgać po dedykowane środki i szorować powierzchnie za pomocą szczotki, wrzuć do muszli własnoręcznie wykonaną kulę czyszczącą. Dzięki temu nie tylko toaleta zalśni czystością, ale w całej łazience zacznie unosić się przyjemny, świeży zapach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Czyszczące kule do toalety, które wykonasz w domu. Sprytny trik na lśniącą czystością toaletę bez szorowania

Domowe kule czyszczące są banalnie proste w wykonaniu, a do tego skuteczne i niedrogie. Ich koszt to zaledwie kilka złotych! Czego będziesz potrzebować?

  • Szklanki sody oczyszczonej,
  • szklanki kwasku cytrynowego,
  • skórki z cytryny,
  • kilka kropli ulubionego olejku eterycznego,
  • silikonowej foremki
  • wody w dozowniku z rozpylaczem.

Jak zrobić czyszczące kule do toalety? Instrukcja krok po kroku

Teraz czas na uformowanie kul. Wystarczy kilka minut, by były gotowe.

  1. Wsyp do miski sodę oczyszczoną, dodaj kwasek cytrynowy i wlej olejek eteryczny.
  2. Z pomocą tarki zetrzyj do miski skórkę z cytryny.
  3. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj.
  4. Powstałą masę uformuj w kulki i umieść w silikonowej foremce. Gdyby była za sypka, delikatnie zwilż ją wodą z rozpylacza. Ważne, aby nie przesadzić z jej ilością.

Kule czyszczące domowej roboty możesz przechowywać do dwóch tygodni. Gdy zajdzie potrzeba, po prostu wyjmij je z foremki, wrzuć do toalety i poczekaj, chociaż do momentu, aż zupełnie się rozpuszczą. Im więcej będą miały czasu, tym lepsze efekty uzyskasz. W łazience będzie unosił się przyjemny zapach ulubionego olejku, a ubikacja zalśni czystością. To zdecydowanie prostsze, bardziej ekologiczne i szybsze rozwiązanie, niż szorowanie z pomocą szczotki.

 
Więcej o: