Kwiaty dopasowane do znaków zodiaku. Jaka roślina najlepiej pasuje do twojego charakteru?

Znaki zodiaku często mają dopasowany kolor czy też kamień. Okazuje się, że można do nich dopasować też kwiaty. Jeśli masz problem w samodzielnym doborze odpowiedniej rośliny, sprawdź, która poprawi ci samopoczucie i świetnie ozdobi wnętrze.

Jak się okazuje rośliny doniczkowe, można dobierać do znaku zodiaku. Sprawdź, jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w twoim domu. Pamiętaj, by do opisów podchodzić z dystansem i przymrużeniem oka.

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zofia Klepacka z brązowym medalem z igrzysk w Londynie Polska medalistka olimpijska podejrzana o oszustwo. Zofia Klepacka usłyszała zarzuty

Lew i Wodnik. Lubią błyszczeć, więc ucieszą się z egzotycznej juki

Lwy często są pracowite i zaangażowane, podczas gdy Wodniki słyną z pomysłowości i niezależności. Jedno je łączy — osoby spod tych znaków zazwyczaj lubią błyszczeć i się wyróżniać. Z tego względu dobrym wyborem będzie dla nich roślina o nietypowych liściach, taka jak juka.

 

Waga i Ryby. Dla tych osób sprawdzi się storczyk — roślina o fantazyjnych kwiatach

Wagi zazwyczaj są rozważne i sprawiedliwe, a Ryby lubią bujać w obłokach. W mieszkaniu osób spod tych znaków zodiaku nie powinno zabraknąć roślin o fantazyjnych liściach i kwiatach, takich jak storczyk. Pobudzają kreatywność i podkreślają charakter.

 

Byk i Panna. Dobrym wyborem będzie pachira wodna

Panny często lubią ład, porządek i nie mają problemu z dbaniem o rośliny. Byki z kolei zazwyczaj dobrze czują się w stabilnych i przewidywalnych warunkach. Z tego względu dobrym prezentem dla osób spod tych znaków zodiaku będzie pachira wodna.

 

Bliźnięta i Skorpion. Ucieszą się z rośliny niewymagającej

Bliźnięta są towarzyskie i zazwyczaj rzadko spędzają czas w domu. Skorpiony zaś często są indywidualistami i nie zaprzątają sobie głowy czymś tak prozaicznym, jak opieka nad roślinami. Dla tych osób sprawdzi się niewymagający w uprawie kaktus.

 

Baran i Rak. Zwisające liście i efektowny wygląd — postaw na paproć

Raki zazwyczaj cenią sobie ciepło rodzinne, czułość i uwielbiają delikatne rośliny o zwisających liściach. Barany z kolei są ambitne i odważne, dlatego często cenią sobie kwiaty, które można odpowiednio wyeksponować. Dobrym wyborem będzie dla nich paproć.

 

Strzelec i Koziorożec. Sprawdzi się wyjątkowa dracena

Koziorożce zazwyczaj są odpowiedzialne i twardo stąpają po ziemi, a Strzelce spontaniczne i entuzjastyczne. Do osobowości osób spod tych znaków zodiaku pasują wyjątkowe gatunki roślin, które podkreślą ich niezależność. Dobrym wyborem jest dracena.

 
Więcej o: