Znaki zodiaku od najmilszego do najwredniejszego. Jak mogą postrzegać cię inni?

Astrologowie wierzą, że o charakterze wiele może powiedzieć nasz znak zodiaku. Niektóre z nich są z natury miłe i uprzejme, inne z kolei bywają złośliwe i trudne. Sprawdź, co o twojej osobowości mówią gwiazdy.

Na nasz charakter wpływ ma wiele czynników. Zdaniem astrologów, jednym z nich jest data naszego urodzenia. Znaki zodiaku, ich zdaniem, wpływają bowiem na naszą osobowość. Niektóre bywają z natury łagodne, inne uważane są za miłe. Wśród znaków zodiaku znajdują się również te postrzegane jako trudne, złośliwe lub po prostu wredne. Zastanawiasz się, co o twoim charakterze mówi znak zodiaku? Pamiętaj, żeby traktować poniższe informacje półżartem i z przymrużeniem oka.

Zobacz wideo Uchodzisz za osobę kulturalną czy raczej roszczeniową? Prawda może cię zaskoczyć!

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najmilsze znaki zodiaku. O kim mowa?

Waga
Waga uważana jest za najmilszy znak zodiaku. Zawsze stara się być uprzejma, dobra i pomocna. Zrobi wiele, by uszczęśliwić innych, czasem nawet na siłę i kosztem własnego dobra. Waga nie przepada za konfliktami i kłótniami i zrobi wszystko, by je załagodzić i rozwiązać. Najchętniej w sposób pokojowy.

Ryby
Uwielbiają być życzliwe i pomocne. Lubią obdarowywać innych, są wrażliwe. Działają bezinteresownie. Mają łagodne usposobienie, nie lubią wdawać się w konflikty i unikają ich jak ognia. Cenią przyjazne relacje i nie lubią utrudniać sobie życia.

Byk
Byk jest opanowany, cierpliwy i niełatwo wytrącić go z równowagi. Jest też wrażliwy i uprzejmy, nawet wobec obcych. Potrafi otwarcie i bez obaw mówić o swoich uczuciach. Skupia się na pozytywach, a nie negatywach.

Wodnik
Z pozoru Wodnik wydaje się trudny, ale trzeba go lepiej poznać, by bardziej docenić jego charakter. Zdarza się, że wpada w gniew i zły nastrój. Na co dzień jest jednak uprzejmy. Szerokim uśmiechem obdarowuje zarówno bliskich, jak i nieznajomych. Szybko nawiązuje nowe znajomości, uwielbia słuchać i jest otwarty.

Strzelec
To urodzony optymista. Nie widzi powodu, by być niemiłym dla innych. Podąża własną ścieżką i unika toksycznych relacji i zachowań. Nie lubi narzekań, intryg i plotek, woli otaczać się pozytywną energią.

Bliźnięta
Mają dwa oblicza. Potrafią być miłe do bólu, by po chwili pokazać swoją wredniejszą twarz. Wszystko zależy od ich nastroju. Bliźnięta bywają drażliwe i łatwo dają się ponieść emocjom. Gdy są szczęśliwe, okazują dobroć i życzliwość. Gdy jednak wpadną w zły humor, lepiej uważaj.

Znaki zodiaku od najmilszego do najwredniejszego. Kto znalazł się na dalszych pozycjach?

Rak
Jest emocjonalny i impulsywny. Na jego zachowanie wpływ na nastrój, w jakim się znajduje. Rak bywa złośliwy, ale rzadko okazuje podłość. Zdarza się, że złe samopoczucie odreagowuje na innych. Zwykle wtedy wymownie milczy. Na co dzień emanuje jednak dobrocią.

Lew
Bywa, że Lew jest przyjazny, miły i współczujący jedynie dla bliskich osób. Jednak stara się zachować uprzejmość, choć efekt bywa odmienny od jego założeń. Jest wyrozumiały, ale brakuje mu cierpliwości do osób, które sprawiły mu przykrość.

Panna
Nie zawsze potrafi ugryźć się w język i zachować kąśliwe uwagi i złośliwości dla siebie. Gdy nie wytrzymuje, wyrzuca z siebie wszystko, co ją gryzie i irytuje. To prowadzi do konfliktów. Pannie często też brakuje cierpliwości, szczególnie gdy coś idzie nie po jej myśli.

Baran
Łatwo się denerwuje i traci cierpliwość, przez co wiele osób uważa, że jest w gorącej wodzie kąpany. Bywa też zrzędliwy i wredny. Jest uparty i uważa, że to zaleta. Często sam wywołuje konflikt, bo najpierw mówi, potem myśli, ale po pewnym czasie odpuszcza. Niestety, Baran musi mieć ostatnie słowo.

Koziorożec
Łatwo traci cierpliwość. Bywa zmienny i nigdy nie wiadomo, czego się po nim spodziewać. Niechęć okazuje obojętnością i dystansem. Jest mściwy, a jego legendarne napady wściekłości to efekt ognistego temperamentu.

Skorpion
Zdecydowanie uważany za najwredniejszy i najmniej przyjazny znak zodiaku, jednocześnie tajemniczy i uparty. Łatwo zajść mu za skórę. Rzadko wybacza winy. Dla bliskich jest do rany przyłóż, chyba że coś go zirytuje. Skorpion oczekuje, że to inni będą go błagać o wybaczenie. Urazę potrafi chować przez lata. 

Więcej o: