Wybierasz się w podróż? Z tym trikiem w bagażu podręcznym zmieścisz dwa razy więcej ubrań

Wybierasz się na krótkie wakacje i nie chcesz płacić za dodatkowy bagaż, natomiast w podręcznym brakuje ci miejsca? Znamy sprytny trik, dzięki któremu zmieścisz w walizce nawet dwa razy więcej ubrań. Sekret tkwi w niewielkim urządzeniu.

Gdy udajesz się w niedługą podróż samolotem, zazwyczaj rezygnujesz z dokupienia bagażu rejestrowanego w liniach lotniczych. Zdarza się, że jego cena jest równa, lub nawet przekracza cenę biletu. Dotyczy to w szczególności osób, którym udało się upolować lot w naprawdę korzystnej cenie. Niestety, nie zawsze możliwe jest spakowanie się w niewielki plecak, lub walizkę, które muszą zmieścić się pod siedzeniem czy w luku. Okazuje się, że istnieje pewien sprytny trik, który pozwoli ci pomieścić nawet dwa razy więcej ubrań.

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dwa razy więcej ubrań w torbie? Mama zdradziła niezawodny trik

O tym, jak ciężko spakować się do niewielkiej walizki wiedzą w szczególności rodzice, którzy muszą w niej znaleźć miejsce na ubrania swoje, oraz dzieci. Nic dziwnego, że to właśnie pewna mama podzieliła się genialnym trikiem na to, jak zmieścić w torbie nawet dwa razy więcej odzieży. Pomogły jej w tym niewielka pompka elektryczna oraz worki do pakowania próżniowego. Włóż do nich ubrania, następnie z pomocą pompki odessij powietrze, a zajmą zdecydowanie mniej miejsca.

Zrób własne urządzenie do pakowania próżniowego. Wystarczy 5 minut, by było gotowe

Pompka jest niewielka i zmieścisz ją nawet do torebki, także nada się również w podróżach. Jeśli jednak nie chcesz wydawać na nią pieniędzy, w prosty sposób wykonasz własne urządzenie do pakowania próżniowego. Potrzebujesz tylko:

  • suszarki,
  • słomki,
  • plastikowej butelki, a dokładnie połowy z nakrętką.

Butelkę przetnij na pół, zostaw tylko część z nakrętką. Zrób w niej dziurkę w taki sposób, by weszła słomka. Na koniec zamontuj całość na tyle suszarki — nada się także hotelowa. I to wszystko. Domowe urządzenie do pakowania próżniowego gotowe. Na poniższym filmiku znajdziesz jeszcze inne sprytne triki na nietypowe wykorzystanie suszarki.

Więcej o: