Czy manicure hybrydowy można nosić dłużej niż miesiąc? Ekspert wyjaśnił, czy paznokcie muszą oddychać

Lakiery hybrydowe zrewolucjonizowały podejście do manicure. Są bardzo trwałe, odporne i wystarczają na długo. Jednak wciąż panuje sporo mitów na temat czasu noszenia ich. Niektóre są nawet szkodliwe. A często pojawia się opinia, że hybryd nie można nosić dłużej niż przez miesiąc.

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie? To pytanie nieustannie powraca i niestety obrosło wieloma mitami. Niektórzy uważają, że lakier jest na tyle silny, że sam w sobie niszczy paznokcie. Jednak najważniejsza jest technika wykonania. Doświadczona manicurzystka czy manicurzysta wiedzą, jak przygotować płytkę paznokcia, ażeby nie doznał on uszczerbku. Jeśli dojdzie do błędu, płytka będzie zbyt mocno spiłowana, uszkodzona to wtedy zdecydowanie paznokcie mogą się niszczyć, ale nie przez sam lakier. Jednak klientki pytają też o inną kwestię: Czy hybrydy nie można nosić dłużej niż miesiąc?

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz też: najgorętsze modowe trendy na Avanti24.pl

Czy paznokieć musi oddychać? Ale czym? Pyta ekspert

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć pan Tomasz-ekspert z salonu Healthy Beauty w Warszawie. Manicurzyści, którzy mówią, że hybrydy nie powinno się nosić dłużej niż miesiąc, argumentują to tym, że paznokcie potrzebują dostępu do tlenu, a długo noszona warstwa ściśle przylegającego lakieru to uniemożliwia. Osoby, które decydują się na taki manicure ciągle, nie robiąc przerw, mogą przez to wpaść w popłoch.

Pan Tomasz wyjaśnił jednak tę kwestię bardzo logicznie. 

Płytka paznokcia jest tworem martwym, nie oddycha, nie zachodzi tam wymiana gazowa. Można ją zakładać jedną po drugiej. Stylistki, które niszczą wam płytkę paznokcia np. frezami, nie potrafią jej dobrze podprowadzić i nie potrafią założyć hybrydy po hybrydzie, polecają, aby paznokieć "odpoczął", ponieważ paznokieć musi pooddychać, tak jak by miał płuca.

Całość utrzymana jest w bardzo humorystycznym tonie, warto zobaczyć!

Wszystko zależy od manicurzysty. Lepiej też nie zdejmować hybrydy samodzielnie!

A więc najwięcej zależy od osoby wykonującej manicure. Hybrydę można zakładać jedną po drugiej, bez ryzyka. Jeśli jednak odczuwamy ból, paznokcie stają się bardzo słabe, cienkie, to znaczy, że prawdopodobnie został on źle wykonany, a wtedy rzeczywiście paznokcie będą potrzebowały czasu na regenerację. Warto dodać, że dużym błędem jest ściąganie lakieru hybrydowego samodzielnie i siłowo, bez użycia acetonu. Gdy zrywamy kawałek lakieru mechanicznie, naruszamy też płytkę paznokcia, co bardzo je osłabi. 

Więcej o: