Wybrano najprzystojniejszego mężczyznę świata według "boskiej proporcji". Ranking cię zaskoczy

Właśnie wybrano najprzystojniejszego mężczyznę świata według "boskiej proporcji". Kto jest chodzącym ideałem piękna? Ranking zaskakuje, sprawdź, czy się z nim zgadzasz.

Zobacz również: 50-latki zachwycą w tych sukienkach na wiosnę! 

Złoty podział- określany też jako boska proporcja i podział harmoniczny- został wykorzystany do wybrania tego jednego, jedynego mężczyzny, któremu ma być najbliżej ideału

Boska proporcja nazywana jest również złotą proporcją lub złotym podziałem, to znana od starożytności zasada stosowana przez architektów, malarzy, rzeźbiarzy i fotografów. Złoty podział będący wzorem matematycznym pozwalał stworzyć dzieła idealne pod względem harmonii kompozycyjnej. Boska proporcja natchnęła chirurga plastycznego- dr Juliana De Silva do odnalezienia osoby o idealnej proporcji ciała.

Chirurg plastyczny stworzył ranking mężczyzn o urodzie najbardziej zbliżonej do ideału

 

Chirurg plastyczny dr Julian De Silva, zainspirowany boską proporcją postanowił stworzyć ranking mężczyzn najbardziej zbliżonych do ideału. De Silva w swoich poszukiwaniach najprzystojniejszego gwiazdora posłużył się systemem komputerowego mapowania twarzy, zaprogramowanym tak, by brać pod uwagę reguły złotej proporcji.

Żaden kandydat nie odpowiada ideałowi zupełnie, ale najbliższy jest Rege-Jean Page. Jego twarz jest w 93,65 proc. zgodna z wymogami złotej proporcji. 

Rege wygrał dzięki swojej klasycznie pięknej twarzy i wspaniałym brązowym oczom. Z łatwością uzyskał najwyższą ocenę za rozstaw oczu i ich umiejscowienie. Wysokie noty uzyskały też jego idealnie ukształtowane usta. Jedyna ocena, która była nieco niższa, dotyczyła szerokości i długości nosa

- wyjaśnił dr Julian De Silva w rozmowie z New York Post.

Gwiazdor serialu Bridgertonowie wyprzedził Chrisa Hemswortha, który uzyskał 93,53 procent. O jego urodzie chirurg powiedział:

On ma sznyt dawnego hollywoodzkiego amanta, dzięki czemu plasuje się tak wysoko przy mierzeniu klasycznego piękna
 

W pierwszej trójce znalazł się także Michael B. Jordan, którego twarz odpowiada regułom boskiej proporcji w 93,46 proc. Aktor znany z Czarnej Pantery zajmuje trzecie miejsce za względu na "szerokość i długość nosa" oraz "podwójny podbródek".

 

Poza podium znalazł się wokalista Harry Styles, piłkarz Jude Bellingham oraz aktor Robert Pattinson

Czwarte miejsce z wynikiem 92,30 proc, zajął Harry Styles, Według dr. De Silvy wokalista ma praktycznie idealny podbródek i rozstawienie oczu.  Piąty był młody piłkarz Jude Bellingham – 92,22 proc, a szósty Robert Pattinson z wynikiem – 92,15 proc. Na siódmej pozycji z wynikiem 91,92 proc. uplasował się Chris Evans. Dopiero ósme miejsce zajął słynny aktor i reżyser George Clooney. Zgromadził on 89,91 proc.

Mimo upływu lat wciąż według wielu kobiet jest uznawany za najprzystojniejszego mężczyznę, jednak, w badaniu dr Da Silvy zajął dopiero ósme miejsce ze względu na widoczne ślady starzenia i zwiotczenie skóry.

 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: