Jak naprawić złamany paznokieć? Uratujesz go bez wizyty u kosmetyczki. "Uwielbiam ten sposób"

Paznokieć złamał ci się w najmniej oczekiwanym momencie? Nie musisz go skracać ani żegnać się z ulubioną długością. Wystarczy, że zastosujesz sprytny sposób, a w kilka chwil uratujesz manicure i to bez wychodzenia z domu. Zamiast decydować się na krótkie paznokcie, sięgnij po produkt z kuchni, a po złamaniu nie będzie śladu.

Bez względu na to, czy nosisz długie, czy krótkie paznokcie, może zdarzyć się, że złamiesz je w najmniej oczekiwanym momencie. To nie tylko irytujący problem, lecz często bywa też bolesny, dlatego zwykle decydujemy się wtedy maksymalnie skrócić manicure. Okazuje się jednak, że istnieje fantastyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba rezygnować z ulubionej długości paznokci. Wystarczy, że zastosujesz sprytny trik, a do jego wykonania potrzebujesz dwóch produktów, które prawdopodobnie masz już w domu.

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak uratować manicure bez żelu i formy do paznokci? Sięgnij po produkt z kuchni

Utarło się przekonanie, że złamany paznokieć można naprawić tylko za pomocą żelu lub bazy hybrydowej. Nie musisz jednak udawać się na wizytę do kosmetyczki. Wystarczy, że zastosujesz sprytny sposób, który świetnie się sprawdza. Będzie też idealny dla osób, które nie malują paznokci lub wykonują manicure za pomocą lakierów o klasycznej formule. 

Marcelina ZawadzkaMarcelina Zawadzka świętuje 34. urodziny w kusym bikini. "Cudna figura"

Jak uratować złamany paznokieć? Wystarczy sięgnąć po kawałek torebki od herbaty lub fragment listka papieru toaletowego oraz klej do tipsów. Brzmi zaskakująco, jednak sposób jest niezwykle skuteczny, o czym przekonało się już wiele osób, komentując jeden z filmików na TikToku:

Używałam tego sposobu, gdy miałam długie paznokcie. Teraz znów je zapuszczam i pewnie jeszcze nie raz go wykorzystam.
Stosowałam już tę sztuczkę i działa!
Uwielbiam ten sposób. Jest jak bandaż do paznokci.
Szkoda, że nie wiedziałam tego wcześniej. Zapuszczam paznokcie od około roku i stały się całkiem ładne, a jeden z moich najdłuższych właśnie się zepsuł...

Jak naprawić złamany paznokieć? Instrukcja krok po kroku

Do naprawienia złamanego paznokcia potrzebujesz fragmentu torebki od herbaty lub cienkiego kawałka papieru toaletowego. Niezbędny jest również klej do tipsów, ale dobrze sprawdzi się też bezbarwna odżywka lub top coat. Jak naprawić paznokcie krok po kroku?

  1. Zmyj manicure i delikatnie spiłuj brzegi złamanego paznokcia. Zmatuj też jego powierzchnię bloczkiem polerskim.
  2. Nałóż odrobinę kleju do tipsów na złamany fragment i poczekaj, aż wyschnie. Po tym czasie spiłuj odrobinę powierzchnię, by ją wygładzić.
  3. Zaaplikuj kolejną cienką warstwę kleju, a następnie od razu przymocuj do niego fragment woreczka od herbaty, który będzie przycięty do wielkości złamania. Dociśnij i dołóż trochę kleju, żeby materiał dobrze się przykleił.
  4. Ponownie sięgnij po pilniczek lub bloczek polerski, by wygładzić strukturę zaschniętego kleju. Gdy ją spolerujesz, przemyj paznokcie alkoholem i przygotuj ulubiony manicure tak, jak zwykle.

Pielęgnacja twarzyDomowy sposób blizny po trądziku? Wypróbuj maść z czterech składników

Więcej o: