Nakładaj odżywkę w ten sposób, a efekt cię zaskoczy. Włosy będą bardziej miękkie i błyszczące

Wystarczy zmiana sposobu, w jaki nakładasz odżywkę, a twoje włosy będą bardziej miękkie i błyszczące. Jeśli marzysz o posiadaniu pięknych włosów, koniecznie go wypróbuj

Wiele kobiet marzy o posiadaniu pięknych, zdrowych i zadbanych włosów. Jeśli codziennie pielęgnujesz włosy, ale nie widzisz efektów, jeśli twoja fryzura w dalszym ciągu nie wygląda idealnie, możliwe, że musisz zmienić kosmetyki, dietę lub zmienić technikę stosowania odżywki. Sposób nakładania produktów na włosy to bardzo ważna czynność, którą wiele z nas wykonuje mechanicznie, niedbale i najczęściej nieprawidłowo.

Co pomoże wyglądać pięknie falowanym włosom w 15 minut? [MATERIAŁ PROMOCYJNY]Co pomoże wyglądać pięknie falowanym włosom w 15 minut? [MATERIAŁ PROMOCYJNY] fot. Shutterstock.com/progressman

Jak prawidłowo stosować kosmetyki na włosy?

Odżywka i szampon to produkty, które powinno się zawsze stosować wspólnie. Najlepiej, jeśli korzystasz z produktów z tej samej serii, które wzajemnie się uzupełniają. Po każdym umyciu włosów powinnaś zastosować odżywkę. Odżywka powinna przede wszystkim być prawidłowo dobrana do rodzaju włosów. Powinnaś zwrócić uwagę, by nie nakładać jej za dużo, ani za mało.

Pamiętaj, że mokre włosy są bardzo wrażliwe i podatne na uszkodzenia. Trzeba się z nimi obchodzić bardzo delikatnie. Odżywki nie nakładaj na skórę głowy, chyba że ma takie zastosowanie.

Walentynkowy prezentTa bielizna zachwyci każdą kobietę! Idealna na walentynkowy prezent dla ukochanej

Dodaj to do odżywki i nałóż na włosy. Efekt jak po wizycie u fryzjeraDodaj to do odżywki i nałóż na włosy. Efekt jak po wizycie u fryzjera fot. Shutterstock

Jak długo zazwyczaj trzymać odżywkę na włosach?

Producenci zalecają od kilkunastu sekund nawet do 45 minut. Najlepiej jest wypośrodkować proponowany czas. Kilka minut to za krótko, by odżywka mogła prawidłowo wniknąć w twój włos. Najlepiej odczekać około 15 minut i dopiero potem spłukać produkt. Efekt tej zmiany może być widoczny już po pierwszym użyciu. Możesz również wypróbować maski na włosy, które nakłada się na ponad 30 minut, a niektóre nawet na całą noc.

Poprawę możesz zauważyć także, jeżeli zwiększysz ilość kosmetyku. Czasami produktu jest po prostu za mało, żeby mógł pokryć wszystkie włosy. 

Odżywka o wiele lepiej będzie się wchłaniać, jeśli po naniesieniu jej na włosy na głowę nałożysz plastikowy czepek lub ręcznik. Zbawiennie zadziała tu ciepło.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz również: Płaszcze z tym detalem ukryją boczki i brzuszek!

Więcej o: