Jak wybielić poduszki? Spryskaj je i zostaw na godzinę. Żółte plamy znikną

Jak pozbyć się żółtych plam z poduszek? Jak się okazuje, potrzebujesz jednego produktu, który wywabi brud i usunie go na długo. Kosztuje kilka złotych, a działa jak najdroższe odplamiacze. Poznaj sprawdzony trik na czyste i pachnące białe poduszki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Żółte plamy na białych poduszkach to problem, z którym zmaga się wiele osób. Najczęstszym powodem powstawania nieestetycznych zabrudzeń, są osadzające się na nich kosmetyki, pot i ślina. Jak pozbyć się przebarwień? Skorzystaj z tych prostych trików, a zapomnisz o plamach na długo. 

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

Wlej to do prania, a plamy znikną. Ocet to prawdziwy pogromca zabrudzeń

Aby usunąć plamy z białych poduszek, nie musisz wcale wydawać kroci na drogie detergenty. Zamiast tego sięgnij po sprawdzone domowe środki. Jednym z nich jest ocet. Wystarczy, że połączysz go z wodą w skali 1:1, a następnie przelejesz powstały roztwór do butelki ze spryskiwaczem. Porządnie spryskaj zabrudzoną powierzchnię, po czym poczekaj co najmniej godzinę. Na sam koniec wypierz poduszkę. 

Jeśli chcesz wzmocnić działanie octu, możesz także przygotować domowy detergent. Nie dość, że wywabi plamy z poduszek, to w dodatku odświeży ich śnieżnobiały kolor. Preparat czyszcząco wybielający przygotujesz z zaledwie trzech składników. Są to wspomniany wcześniej kwas, cytryna i woda utleniona. Połącz ze sobą pół szklanki octu, sok z owocu i szklankę nadtlenku wodoru. Następnie całość przelej do miski z ciepła wodą. Zanurz w niej poszewki, a po kilku godzinach "kąpieli", wypierz je w pralce. Plamy znikną za pierwszym razem.

Soda oczyszczona wywabi plamy z potu. Jak jej użyć?

Soda oczyszczona to kolejny domowy produkt do walki z zabrudzeniami. Proszek, podobnie jak ocet, jest w stanie wywabić prawie każdą plamę na białej poduszce. Wystarczy wiedzieć, jak z niego korzystać. Przede wszystkim należy przygotować z niego gęstą pastę. Uzyskasz ją po połączeniu sody z wodą. Następnie nałóż powstały środek na zabrudzenia. Całość porządnie wetrzyj. Po dwóch godzinach wypierz poduszki. Plamy powinny całkowicie zniknąć, jeśli jednak nadal je widzisz, po prostu ponów cały proces.

Więcej o: