Ekspertka od brwi ujawnia "złotą zasadę", która zmienia twarze celebrytów. Na co zwrócić uwagę?

Mówią, że brwi są ramą dla naszej twarzy. Dobrze dobrane potrafią podkreślić zalety i całkowicie zmienić nasz look. Niestety, zdarza się, że wybieramy nieodpowiedni kształt, a o błąd jest bardzo łatwo. Co na temat regulacji mówi ekspertka? Jak wyregulować brwi do kształtu twarzy?

Portal The Sun skontaktował się z Laurą Kay, ekspertką od brwi. Kobieta wskazała, jaki kształt brwi pasuje najlepiej do danego typu twarzy. Zwróciła też uwagę na złotą zasadę, jaką, za przykładem znanych celebrytek, warto się kierować podczas regulacji brwi. O czym trzeba pamiętać? Weź pod uwagę zarówno ich naturalny kształt, jak i... matematykę. – Średnia odległość między brwiami powinna wynosić ok. 3 cm – zaznacza Laura Kay. Najwyższa część łuku brwiowego powinna znajdować się ok. 4,5 cm od środka linii między brwiami. Cała ich długość powinna wynosić ok. 5 cm. Ponieważ większość z nas nie ma idealnie symetrycznej twarzy, trzeba też wziąć pod uwagę jej naturalny kształt. To kluczowe.

Zobacz wideo Jak najlepiej podkreślić swoje brwi? Proste sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyregulować brwi do kształtu twarzy? Porada dla osób o kształcie serca

Laura Kay wyróżniła sześć typów twarzy. Jedną z nich jest twarz w kształcie serca, o szerokim czole, mocno zarysowanych kościach policzkowych i spiczastym podbródku. – Celem jest optyczne zwężenie czoła, by podbródek wyglądał mniej ostro – podkreśliła Kay w rozmowie z The Sun. Jaki kształt brwi pasuje najlepiej do tego typu twarzy? Najlepiej trzymać się naturalnego zarysu, starając się zachować miękką i lekko zakrzywioną linię. Mocne podkreślenie nie wypadnie korzystnie. Przykładem może być Michelle Keegan.

 

Pociągła i podłużna twarz. Brwi nie powinny przytłaczać 

Pociągła twarz charakteryzuje się szerokim czołem, jest dłuższa niż szersza. Osoby o podłużnej twarzy powinny więc zwrócić uwagę na to, by brwi nie przytłoczyły czoła, kości policzkowych i linii szczęki. Kluczem jest zrównoważenie rysów, warto więc postawić na subtelne i proste łuki. Przykład? Gwen Stefani, która przez lata eksperymentowała z wizerunkiem, w tym również z kształtem swoich brwi.

 

Brwi do owalnej twarzy. Osoby o takim kształcie mogą przebierać

Twarz owalna jest najbardziej symetryczna, a przez to uważana za idealną. Do tego typu twarzy pasuje niemal każda fryzura i każdy kształt brwi. Jeśli masz owalny kształt buzi, możesz wybierać wśród różnych kształtów, długości, szerokości brwi. Mocno zarysowany łuk, proste czy pełne - masz pełną dowolność. Przykładem może być Kate Middleton, która dziś stawia na bardziej naturalne łuki.

 

Brwi do okrągłej twarzy. Zdecyduj się na taki kształt

Osoby o okrągłej twarzy mają dość nisko zarysowane czoło, okrągłe policzki, czasem nieco pucołowate. Kluczem jest więc optyczne wydłużenie kształtu i zwężenie szczęki. Można to osiągnąć zarówno dzięki brwiom, jak i fryzurze. Co radzi Laura Kay? – Każda osoba z tym typem twarzy powinna zdecydować się na wysokie i łukowate brwi – stwierdziła. Dobrym przykładem jest Kylie Jenner.

 

Twarz kwadratowa. Jakie brwi wybrać?

Twarz kwadratowa jest kanciasta, o zarysowanych rysach, ostrej linii szczęki i mocnych kościach policzkowych. Warto więc większą uwagę zwrócić na zapewnienie równowagi. – Musimy wydłużyć twarz, aby szczęka wyglądała na szczuplejszą. Można to osiągnąć, kształtując brew w miękki łuk, lekko wydłużony na końcu – zaznacza Laura Kay. Czego lepiej unikać? Płaskich i równych brwi. Za przykład można wziąć Angelinę Jolie.

 

Jakie brwi do prostokątnej twarzy? Postaw na naturę

Osoby o twarzy prostokątnej, podobnie jak te o podłużnej, mają szerokie czoła, ale i mocno zarysowaną i szeroką szczękę, a przy tym wąską buzię. Celem powinno więc być odwrócenie uwagi od czoła i sprawienie, że będzie wydawało się szersze od szczęki. – Brwi powinny być gęste i bujne, dobrze zdefiniowane – podkreśla ekspertka. Przykładem może być Sarah Jessica Parker.

 
Więcej o: