Nie docenili jej w "The Voice of Poland" i "Mam talent". Teraz została Artystką Roku 2023

Sanah jest jedną z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia. Jej piosenki błyskawicznie stają się hitami, a liczby odtworzeń na Spotify i YouTube biją kolejne rekordy. Niewiele osób wie, że próbowała swoich sił w programach talent show.

Niemal każdy zna jej przeboje. Piosenki "Kolońska i szlugi", "Ale jazz" czy "No sorry" zdobyły ogromną popularność. Sanah, czyli Zuzanna Grabowska, stała się rozpoznawalna po wypuszczeniu utworu "Szampan", który na YouTube był odsłuchany aż 88 mln razy. Jednak początki jej kariery wcale nie były łatwe. 

Zobacz wideo Sanah rozmawia z Jessie Ware. Dzieci gwiazdy bohaterami drugiego planu

Wykształcona instrumentalistka podbija listy przebojów. Jurorzy talent show nie docenili jej talentu

Sanah związana jest z muzyką od dziecka. Jako czterolatka uczyła się gry na skrzypach, a w wieku sześciu lat rozpoczęła naukę w szkole muzycznej. Ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i zdobyła magisterium z instrumentalistyki. Zanim stała się popularna, brała udział w popularnych programach talent show. Wystąpiła w "The Voice of Poland". Niestety nie została doceniona. 

Sanah wspomina, że mocno przeżyła porażkę. W jednym z wywiadów wspomina niefortunny występ. – Śpiewałam tam piosenkę Sii. To było bardzo piękne. Pan tak słucha i pokazuje kciuk do góry osobom z komisji, jest zadowolony. Kończę śpiewać, a on: "Przepraszamy, nie". To było takie okrutne. Ja mówię: "Jak to, myślałam, że się podobało", a on mówi, że nie. I potem weszła już następna osoba. To był mój najgorszy precasting.

 

Zuzanna miała nadzieję, że tego typu programy pomogą jej w rozwinięciu kariery i dotarciu do szerszej publiczności. Pojawiła się również na castingu do polskiej i brytyjskiej wersji "Mam talent", jednak tych występów również nie zalicza do udanych. – Byłam raz w polskim "Mam talent" i raz w brytyjskim. Marzyłam o tym, aby się dostać. Liczyłam, że to będzie mój przełomowy moment. Może jakoś nieładnie zaśpiewałam (…). Było mi bardzo smutno. Po tym castingu zwiedzałam Londyn sama. Byłam załamana.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Wszystkie jej utwory z miejsca stają się hitami. Zgarnęła Fryderyka 2023 w kategorii Artystka Roku 

Sanah nie rezygnowała z marzeń i nadal zajmowała się muzyką. Publikowała utwory w serwisie YouTube, gdzie w 2019 roku dostrzegła ją firma Magic Records, jednak singiel "Idź" nagrany z wytwórnią nie zdobył wielkiej popularności. Dopiero utwór "Szampan" okazał się ogromnym przełomem w karierze. Piosenka szybko stała się ogromnym hitem w internecie, a potem w radiu. Nagrała 4 płyty "Królowa dram", "Irenka" i "Uczta" i "Sanah śpiewa poezyje". Prawie każdy jej utwór staje się przebojem, a artystka nie zwalnia tempa. 

 

W kwietniu 2023 roku Sanah zdobyła prestiżową Nagrodę Fryderyk 2023 przyznawanej przez Związek Producentów Audio-Video Akademii Fonograficznej. W skład komisji wchodzi ponad 100 artystów i specjalistów polskiej branży fonograficznej. Nagroda przyznawana jest w 26 kategoriach. Sanah została Artystką Roku, pokonując takie wokalistki jak Brodka, Kaśka Sochacka, Natalia Szroeder czy Agnieszka Chylińska.

Więcej o: