Nie kładź się spać bez tych 3 prostych kroków. Dzięki temu twarz będzie nawilżona i pełna blasku

Choć brzmi to radykalnie, lepiej nie kładź się spać, jeśli nie wykonasz wcześniej tych 3 prostych czynności. Dlaczego? Dzięki temu cera będzie nawilżona i jędrna. Po latach twoja skóra będzie ci wdzięczna. Pielęgnacja twarzy wcale nie musi być czasochłonna. O czym warto pamiętać?

Zmarszczki to niejedyne zmiany, jakie pojawiają się na twarzy z wiekiem. By walczyć z oznakami starzenia, wiele osób sięga po różne zabiegi kosmetyczne, botoks, lifting czy wypełniacze. Drogie procedury nie są jednak jedynym rozwiązaniem. Pomocna może okazać się świadoma pielęgnacja, dzięki której zadbasz o kondycję skóry, opóźnisz oznaki starzenia i sprawisz, że cera będzie promieniała. O czym warto pamiętać? Wystarczą tylko 3 proste czynności, bez których lepiej nie kłaść się spać.

Zobacz wideo Niezastąpione kosmetyki, które odejmą ci lat. Patrycja Dobrzeniecka: "Nawet 15 lat mniej"

Więcej podobnych porad przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bez tego nie kładź się spać. To kluczowe dla pielęgnacji twarzy

Zadbana, nawilżona i jędrna skóra wygląda młodziej. O kondycji cery decydują przede wszystkim nasze zwyczaje i codzienne nawyki. Szczególną uwagę w codziennej pielęgnacji twarzy należy zwracać wieczorem. Nocą skóra się regeneruje, to dlatego tak ważne jest odpowiednie zadbanie o nią przed snem. Od czego należy zacząć? Przede wszystkim od dokładnego oczyszczenia twarzy. Jeśli nakładasz makijaż, zmyj go najpierw przy pomocy olejku, mleczka lub płynu, a następnie umyj twarz żelem, pianką lub innym produktem przeznaczonym do tego celu. Lepiej nie pomijaj tego kroku. Zmycie resztek kosmetyków, a przede wszystkim kurzu, bakterii i innych zanieczyszczeń, pozwoli zachować cerę w dobrej kondycji.

Etapy pielęgnacji twarzy. Nie zapominaj o tych kosmetykach

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy kolejnym krokiem powinno być nałożenie serum. Ten kosmetyk ma za zadanie cofnąć lub ograniczyć zmiany, jakich na twarzy dokonuje stres czy codzienna rutyna. Dobry produkt będzie w stanie zniwelować oznaki starzenia, rozjaśnić twarz czy pomóc w walce z niedoskonałościami. Dobierz go zgodnie z potrzebami cery i nakładaj codziennie wieczorem. Serum to jednak nie wszystko. Trzecim i ostatnim krokiem w pielęgnacji twarzy powinien być krem. Cera, nie tylko po ciężkim dniu, potrzebuje nawilżenia również z zewnątrz. W dzień pij wodę, a wieczorem sięgnij po krem nawilżający.

Więcej o: