Wielki powrót fryzury w stylu gwiazdy "Przyjaciół". To będzie hit na wiosnę na 2023

Odchodzimy od klasycznego boba na rzecz kultowego trendu z lat 90.! A znamy go między innymi z serialu "Przyjaciele" dzięki Monice Geller. Jak wygląda long bixie?

Przez długi czas najmodniejszą fryzurą był różnej maści bob. Wszystko sprowadzało się do równej długości i prostemu strzyżeniu. Sięgały po niego kobiety w każdym wieku, ponieważ jest to fryzura nader uniwersalna. Jednak teraz ustępuje on intensywnemu cieniowaniu, w stylu lat 90. A jego czołową przedstawicielką była Monica Geller, postać z serialu "Przyjaciele". 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wygląda long bixie? Najważniejsze jest cieniowanie

Long bixie to propozycja idealna na wiosnę, kiedy to nie będziemy już potrzebować czapek. Lekki wiatr tylko mu pomoże! Ta fryzura jest lekka, zwiewna i pełna objętości. Wprawny fryzjer sprawi też, że będzie wręcz sama się układać! Long bixie to propozycja dla pań, które dobrze czują się w długości do obojczyków. To warunek konieczny, gdyż dłuższe włosy nie będą lekko falować, a to znak rozpoznawczy takiego strzyżenia. Ta fryzura może mieć różne warianty. Na ogół góra partia wywija się do dołu, a dolna do góry. Jakie włosy będą najlepiej w niej wyglądały? Proste lub delikatnie falowane, loki zdecydowanie nie. Z takiego strzyżenia ucieszą się szczególnie posiadaczki włosów prostych jak druty, który normalnie nie chcą się wywijać. Tutaj siłą rzeczy cieniowanie je do tego skłoni. 

 

Zobacz też: najgorętsze modowe trendy na Avanti24.pl

Jak ułożyć long bixie? Potrzebna będzie specjalna szczotka!

Ażeby uzyskać mocno wywinięte fale, trzeba będzie użyć dużej okrągłej szczotki. Przydadzą się też kosmetyki do nadania objętości, takie jak pianka lub lotion. Włosy możemy najpierw suszyć głową do dołu, a później przystąpić do wywijania na szczotkę. Objętość podkreśli też puder do włosów, wmasowany w nasadę. Na koniec utrwalamy wszystko lakierem i voila! Tę fryzurę pokochały stylowe Francuzki, świetnie łącząc je z lekkimi wiosennymi stylizacjami.

Więcej o: