Jak sprawdzić, czy papier toaletowy będzie wydajny? Prosty test wskaże, którą rolkę kupić

Ceny w sklepach są coraz wyższe, dlatego wiele osób szuka prostych sposobów na oszczędzanie. Okazuje się, że można łatwo sprawdzić przed zakupem, czy rolka papieru toaletowego jest wydajna. Wystarczy wykonać prosty test, który w mig zdradzi odpowiedź.

Ceny na sklepowych półkach są dużo wyższe niż rok temu. To sprawia, że praktycznie każdy szuka teraz prostych sposobów na oszczędzanie. Okazuje się, że można szybko i łatwo ocenić wydajność rolki papieru toaletowego jeszcze przed zakupem. Czy produkt starczy na długo? Wystarczy jeden test, który wskaże odpowiedź.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Dlaczego papier toaletowy drożeje? Wpływ na ceny ma jeden składnik

Papier toaletowy na sklepowych półkach wciąż drożeje. Wszystko ze względu na zawartość celulozy, która jest głównym składnikiem produktu. Od jakiegoś czasu to przede wszystkim jego ceny kolosalnie rosną. Ma to bezpośredni wpływ na koszt zarówno papieru biurowego, jak i toaletowego.

Po dokonaniu zakupu często okazuje się, że produkt nie spełnia naszych oczekiwań. Gdy rolki papieru w łazience starczają na krócej, niż zakładaliśmy, trzeba szybko wracać do sklepu po kolejne opakowanie. Na szczęście ich wydajność można sprawdzić jeszcze zanim dokonamy zakupu. Prosty test pokaże, czy warto inwestować w dany produkt, czy też porzucić ten pomysł. 

Który papier toaletowy wybrać? Sprawdź, w jaki sposób został nawinięty na rolkę

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że niektórzy producenci papieru toaletowego nawijają papier na rolkę bardzo luźno. Ma to duże znaczenie, ponieważ ilość materiału jest o wiele mniejsza, a cena wciąż taka sama lub coraz wyższa. Choć rolka wydaje się gruba, to złudne wrażenie, które pryska jak bańka, dopiero gdy okazuje się, że papier szybko się kończy.

Na szczęście wydajność papieru toaletowego można ocenić w bardzo łatwy sposób. Wystarczy delikatnie ścisnąć rolkę w dłoni i sprawdzić, czy się łatwo ugnie. Jeśli tak, oznacza to, że papier jest nawinięty zbyt luźno. Napotkanie oporu świadczy o wysokiej wydajności i to właśnie taki produkt najbardziej opłaca się wybierać. 

Więcej o: