Duchowny przekazał pieniądze z tacy na WOŚP. "Takich księży ze świecą szukać"

Ksiądz Kazimierz Klaban z Elbląga po raz kolejny już przekazał pieniądze z tacy na zbiórkę WOŚP. Jego postawa zachwyciła wiele osób. - Gdyby każdy ksiądz w tym dniu przekazał tacę z jednej mszy, to zapewniam, że by nie zubożał - powiedział duchowny.
Zobacz wideo Sandra Kubicka: Chciałam lecieć do Danii na in vitro

Duchowny, który przekazał pieniądze z tacy na WOŚP, jest proboszczem parafii polskokatolickiej im. Dobrego Pasterza w Elblągu. Co istotne, akcję wspiera od wielu lat. - Jak co roku, mogliśmy liczyć na księdza Kazimierza Klabana, proboszcza parafii polskokatolickiej im. Dobrego Pasterza w Elblągu - możemy przeczytać na fanpage'u elbląskiego sztabu.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Oto niektóre z nich:

Szlachetny człowiek o wielkim sercu.
Piękny gest!
Wielki szacunek dla proboszcza, takich księży ze świecą szukać. Bywają i tacy, którzy przepędzają wolontariuszy z placu przykościelnego, twierdząc, że to niezgodne z doktryną

- możemy przeczytać. 

Ksiądz dał pieniądze z tacy na WOŚPKsiądz dał pieniądze z tacy na WOŚP Screen FB: WOŚP Elbląg

Ksiądz Klaban o swojej postawie

Ksiądz Kazimierz Klaban niejednokrotnie pytany był o to, dlaczego wspiera WOŚP. - Tyle jest czasem szumu wokół tego, że ksiądz się porządził i przekazał jedną tacę na WOŚP. [...] ja nie chcę absolutnie oceniać innych ludzi czy księży, bo nie jestem do tego powołany, niemniej jednak mogę to powiedzieć otwarcie, że gdyby każdy ksiądz w tym dniu przekazał tacę z jednej mszy, to zapewniam, że by nie zubożał - mówił duchowny w rozmowie z "Super Expressem" 

Kościół Polskokatolicki w naszym kraju

Ks. Kazimierz Klaban jest duchownym polskokatolickim. Ta wspólnota religijna to jeden z kościołów starokatolickich. Ich powstanie wiąże się z odrzuceniem przez część duchownych i wiernych katolickich dogmatu o nieomylności papieża, który został ogłoszony w 1870 roku na soborze watykańskim I. Polskokatolicy pojawili się w Polsce jak reemigranci z USA. Za granicą byli członkami Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego. Pierwsza polskokatolicka parafia została utworzona w 1920 roku. Jak wynika z danych z 2017 roku, wspólnota liczy ponad 18 tysięcy wiernych należących do 73 parafii.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: