Jak zwiększyć libido? Eksperci zdradzają niezawodne sposoby, aby pobudzić popęd seksualny

Libido w języku łacińskim oznacza nic innego niż żądzę. Dziś używamy tego słowa do nazwania popędu seksualnego. Składają się na niego różne czynniki. Na czym warto się skupić, aby go poprawić? Oto porady ekspertów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chcesz dowiedzieć się, jak zwiększyć libido? Eksperci zdradzają kilka prostych sposobów, dzięki którym możesz pobudzić popęd seksualny. 

Zobacz wideo Zabójcy libido, czyli dlaczego nie mamy ochoty na seks. Czasem wystarczy drobna zmiana

Jakie produkty zwiększają libido? Oto porada eksperta

Jak się okazuje, w prawie każdej kuchni znajdziemy co najmniej kilka produktów, które zwiększą libido. Nawet często używane warzywa i owoce, mają szerzej nieznane właściwości pobudzające popęd seksualny. Naturalnymi afrodyzjakami są m.in. truskawki, szparagi, banany, czy czekolada. Według doktora nauk farmaceutycznych Krzysztofa Słomiaka, wprowadzenie tych składników do codziennej diety, może sprawić, że poszczególne smaki lub zapachy będą podświadomie kojarzyć się z seksem. Wykorzystanie tego elementu w łóżku może znacznie polepszyć życie seksualne.

Ekspert twierdzi, że panowie powinni także często spożywać seler naciowy. Warzywo jest świetnym stymulatorem seksualnym. Wszystko dzięki dużej zawartości androsteronu – męskiego hormonu płciowego. Związek wydziela się z potem, przez co staje się naturalnym feromonem. Z tego powodu nie poleca się stosowania tego sposobu paniom - wysokie stężenie androsteronu może sprawić, że będą wydawać się mniej kobiece. 

Zwiększ libido, dbając o siebie. Odstaw używki i prowadź aktywne życie

Kolejnym sposobem zdaniem doktora Krzysztofa na zwiększenie libido jest zadbanie o swoje zdrowie. Aktywność fizyczna uwalnia endorfiny i adrenalinę, które naturalnie stymulują popęd seksualny. Dobrym pomysłem jest wspólny trening z partnerem lub partnerką. Rywalizacja może zwiększyć pragnienie drugiej osoby. Cichym zabójcą libido są używki. Zarówno alkohol, jak i papierosy mają negatywny wpływ na popęd seksualny. Wpływają na osłabienie przepływu krwi do organów płciowych, przez co czujemy mniejszy pociąg do drugiej osoby. 

W wielu związkach problemy z seksem pojawiają się także niedługo po narodzinach dziecka. Według Krzysztofa Słomiaka, w tym przypadku zamknięcie sypialni dla dzieci jest dobrym pomysłem. Spraw, aby ten pokój pozostał tylko wasz. Jeśli uważasz, że żaden ze sposobów nie pomaga, udaj się razem z partnerem lub partnerką do seksuologa. W ten sposób ustalisz, gdzie konkretnie leży problem.

Pamiętaj także, że popęd seksualny zależy także od wielu aspektów psychologicznych. Zadbaj o odpowiednią atmosferę, rozbudź ciekawość partnera. - Oderwanie się od codziennych obowiązków, zmiana perspektywy, krajobrazu za oknem to także forma dbania nie tylko o nastrój, ale też o to, by partnerzy mogli na siebie spojrzeć świeżym wzrokiem. - radzi seksuolożka Anna Golan. - Wyjazd choćby na dwa dni za miasto czy do innej miejscowości pozwala wyjść z codzienności - podkreśla.

Więcej o: