Usunęła włoski z twarzy i szybko pożałowała. Zrujnowała sobie skórę. "Rozpętało się piekło"

Depilacja i usuwanie niechcianego owłosienia z twarzy taje się coraz popularniejszą częścią rutyny wielu kobiet. Jedna z użytkowniczek TikToka postanowiła wypróbować trendujący zabieg na pozbycie się owłosienia. Niestety, rezultaty okazały się bolesne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Natalie to użytkowniczka TikToka i miłośniczka urody. Często wypróbowuje różne produkty do pielęgnacji włosów i urody i pokazuje wyniki swoim obserwatorom. Jej grono obserwatorów liczy już ponad 1,2 miliona osób. W sieci wciąż pojawiają się nowe trendy, które zyskują swoich zwolenników, ale również przeciwników. Kuszą efektami, lecz należy również pamiętać o ewentualnych skutkach ubocznych, szczególnie w przypadku ingerencji na własnej skórze. Zanim jednak zdecydujemy się na cokolwiek, warto skonsultować się z kosmetyczką w kwestii wykonania danego zabiegu na twarz.

Zobacz wideo Co ginekolog myśli o fryzurze intymnej pacjentki? Czy może ona urozmaicić życie seksualne?

Edyta HerbuśEdyta Herbuś zrzuciła biustonosz i zapozowała topless. "Jak odważnie"

Jej skóra źle zareagowała przy goleniu twarzy. Teraz ostrzega internautów przed zabiegiem

Natalie, funkcjonująca w sieci pod pseudonimem @nataliesoutlet zdecydowała się na dermaplaning, czyli oczyszczanie skalpelem z depilacją. Zabieg złuszcza również, martwy naskórek. Kobieta skuszona efektami mechanicznego peelingu w postaci promiennej i pełnej blasku skóry zdecydowała się wykonać zabieg. Jako Latynoska podkreśliła w nagraniu, że doskonale zdaje sobie sprawę z nadmiernego owłosienia na twarzy, z jakim ona również musi się borykać. Natalie szczegółowo opisała swoje doświadczenie w nagraniu. Teraz ostrzega swoich obserwatorów w mediach społecznościowych, aby nie próbowali tego urodowego triku.

Ta technika, znana jako dermaplaning, pozostawiła moją skórę świecącą i niesamowitą, ale potem rozpętało się piekło.

Gdy na jej twarzy pojawił się trądzik oraz zmiany ropne powiedziała:

Wszystko jest wyboiste. To boli. Jest gorąco.

Natalie udało się przywrócić jej naturalny, dobry stan skóry dopiero po kilku zabiegach.

Po wielu zabiegach na skórze w końcu udało mi się doprowadzić moją skórę do dobrego stanu, ale morał z tej historii, zostaw to profesjonalistom i nie próbuj każdego triku kosmetycznego, który widzisz w Internecie.

Skutki uboczne depilacji twarzy pojawiły się później. Tego się nie spodziewała

Użytkowniczka TikToka, gdy wykonała zabieg i usunęła nadmierne owłosienie z twarzy, początkowo była zachwycona efektami. Wideo Natalie zebrało ponad 6,3 miliona wyświetleń. Jak sama przyznała bezpośrednio po depilacji, nałożyła na twarz makijaż. Niestety w przypadku, gdy skóra po takim zabiegu jest podrażniona i zaczerwieniona, powinno się ją oczyścić oraz zaaplikować kosmetyk łagodzący na twarz. Warto wiedzieć o wszelkich przeciwskazaniach, zanim zdecydujemy się na taki zabieg. Dermaplaning nie jest zalecany z pewnością dla osób, z wrażliwą cerą i skłonnością do trądziku. 

 
Więcej o: