Zmieszaj z wodą i spryskaj firany, a pająki uciekną gdzie pieprz rośnie. Niezawodny trik na insekty

Choć pająki w domu nie są szkodliwe, niektórzy nie znoszą ich widoku. Z tego względu warto poznać sposoby na odstraszenie insektów. Domowe metody są humanitarne i kosztują grosze, a pomogą rozwiązać problem szybko i skutecznie. Jak pozbyć się pająków z domu?

Podobno miejsce, w którym są pająki jest szczęśliwe. Mimo to wiele osób nie może znieść ich obecności i szuka sposobu, by jak najszybciej "wykurzyć" je ze swojego mieszkania. Okazuje się, że działanie nie musi być trudne, czasochłonne i uciążliwe. Wystarczy spryskać firanki preparatem, który zniechęci pajęczaki do przebywania w naszym domu i skłoni do poszukiwania nowego miejsca. Co ważne, metoda jest w pełni humanitarna i nie zagrozi ich życiu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Jak pozbyć się pająków? Spryskaj firanki, a uciekną w mgnieniu oka

Pająki uwielbiają skrywać się w ciasnych zakamarkach i tworzyć pajęczyny na żyrandolach czy karniszach. Na szczęście można się ich łatwo pozbyć. Okazuje się, że tak jak i inne insekty, nie znoszą pewnych zapachów. Wystarczy spryskać firanki, drzwi czy framugi odpowiednimi aromatami, a odejdą w mgnieniu oka. Świetnie sprawdzi się cytryna (sok zmieszany z wodą w proporcji 1:2) czy mięta (może być napar). Zapach olejku eukaliptusowego, cynamonowego i goździkowego również odstraszy pająki. Warto też uprawiać w doniczce i trzymać na parapecie bazylię, miętę, lawendę lub trawę cytrynową.

Jennifer Lopez w krótkiej sukience i modnej fryzurze. 'Nigdy nie wyglądała młodziej' (zdjęcie ilustracyjne)Jennifer Lopez w krótkiej sukience i modnej fryzurze. "Nigdy nie wyglądała młodziej"

Czego boją się pająki? Można je odstraszyć również tymi sposobami

W odstraszaniu pająków sprawdzą się też inne, domowe sposoby. Dzięki nim insekty odejdą w mgnieniu oka i poszukają schronienia w nowym miejscu. Istotne, by prewencyjnie stosować działania, które w ogóle zniechęcą je do pojawiania się w naszych mieszkaniach.

  1. Kasztany — Ułóż je bezpośrednio na parapecie lub w ozdobnym koszu, a pająki odejdą. 
  2. Dbaj o czystość w mieszkaniu — Na bieżąco pozbywaj się okruszków, kurzu czy resztek jedzenia, ponieważ w takich warunkach pajęczaki lubią się rozmnażać.
  3. Usuń z domu stare kartony — To miejsce, w którym pająki czują się swobodnie i lubią w nim przebywać.

Kiedy przycinać hortensje?Jak i kiedy przycinać hortensje? Dzięki temu latem będą bujnie kwitły

Więcej o: