Genialne sposoby na skrzypiące panele. Pozbądź się irytujące problemu w kilka minut

Skrzypiąca podłoga często może nas wyprowadzić z równowagi. Irytujący dźwięk nie sprzyja relaksowi, a podczas pracy potrafi skutecznie dekoncentrować. Jak się pozbyć tego uciążliwego problemu? Okazuje się, że istnieje kilka sposobów, które mogą pomóc.

Drewniane panele są piękne i świetnie komponują się z wieloma aranżacjami wnętrz. Są też niezwykle ponadczasowe, dlatego wiele osób się na nie decyduje podczas urządzania domu lub mieszkania. Mają jednak jedną wadę - zdarza się, że zaczynają skrzypieć. Jak sobie z tym poradzić?

Zobacz wideo zyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak poradzić sobie ze skrzypiącą podłogą? Elegancki dodatek może rozwiązać problem

W przypadku niektórych osób skrzypiąca podłoga może się okazać niemałym problemem. Istnieje jednak kilka sposobów, które rozwiążą go w kilka chwil i to często bez ponoszenia większych kosztów. Warto przede wszystkim postawić na panele wysokiej jakości oraz zatrudnić do ich założenia osobę, która zna się na rzeczy. Dzięki temu, jeśli zostaną poprawnie założone, przez lata będą służyły nam bez wydania irytujących odgłosów. Co jednak zrobić, gdy problem już się pojawił?

Najszybszym i najłatwiejszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w puchaty dywan. Możesz położyć stylowy chodniczek na korytarzu lub piękny dywanik w salonie - tam, gdzie podłoga najczęściej i najgłośniej skrzypi. Dywan będzie fantastycznym dodatkiem, podkreślającym wygląd wnętrza, a przy okazji stłumi niechciane odgłosy. Ta metoda jest również nieinwazyjna i wygodna.

Skuteczne triki na skrzypiące panele podłogowe. Nie potrzebujesz specjalistycznych środków

Sposób z układaniem dywanów cię nie przekonuje? Zastosuj popularne sposoby na wyciszenie paneli, a potrzebne produkty prawdopodobnie masz już w domu. Pamiętaj jednak, by przed ich wykonaniem doradzić się specjalisty. Wszystko dlatego, że niektóre modele nie nadają się do rozkładania i składania, a przez to zamki przy próbie rozłączenia mogą popękać. Warto jednak zdecydować się na dylatację, czyli delikatne przycięcie paneli w miejscu, gdzie stykają się ze ścianą. 

Co jeszcze może pomóc? Sięgnij po olej silnikowy lub talk. Umieść substancję w przerwach między panelami, a następnie połóż na nich ściereczkę. Teraz wystarczy wykonać kilka korków w tych miejscach, by produkt naturalnie się rozłożył, a panele przestały skrzypieć.

Więcej o: