Jak długo można używać jednorazowej maszynki? Zwracaj uwagę na jedną rzecz

Chociaż nazwa "maszynka jednorazowa" wskazywałaby, że powinniśmy używać jej tylko raz, nie jest to prawdą. Mimo to pomiędzy tego typu maszynką a taką wielokrotnego użytku istnieją spore różnice.

Czy maszynkę jednorazową należy wyrzucić już po jednym użyciu? Oczywiście, że nie. Istnieje jednak kilka przesłanek, które powinny skłonić nas do jej wymiany.

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja dwudziestolatki?

Maszynka jednorazowa - czy naprawdę jest jednorazowa?

Pewnie wiele osób zadaje sobie pytanie, czym różni się maszynka jednorazowa od wielorazowej. Różnica jest zasadnicza. Maszynka jednorazowego typu nie posiada wymiennych ostrzy, a co za tym idzie po stępieniu, możemy wyrzucić ją do śmieci. Jej używanie będzie niemożliwe. Maszynki wielorazowe często są sprzedawane z zestawem wymiennych nożyków, dzięki czemu możemy je wymieniać, a samo urządzenie jest wielokrotnego użytku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak często wymieniać maszynkę do golenia? Odpowiedź zależy od sposobu jej użytkowania 

Istnieje wiele rodzajów maszynek do golenia. Różnią się one między sobą ilością ostrzy, powłokami łagodzącymi podrażnienia czy zapachami. Najważniejszym czynnikiem, którym powinniśmy kierować się przy zakupie jest jakość ostrzy. Kiedy kupimy golarkę z kiepskimi nożykami, szybko się stępią i będą do wyrzucenia. 

Kiedy wymienić maszynkę na nową? Jednorazówek możemy używać, dopóki ostrza będą spełniały swoje zadanie. Wszystko zależy od tego, jak często się golimy i jaki mamy zarost. Jeśli jest delikatny, maszynka posłuży znacznie dłużej, jeżeli zaś mamy do czynienia z twardym i ostrym zarostem, który golimy codziennie, prawdopodobnie czeka nas częstsza wymiana. Wystarczy nawet kilka dni, a ostrza się stępią.

Pamiętajmy, aby nie używać maszynek zardzewiałych. Grozi to powikłaniami jak czerwone kropki, podrażnienia czy swędzenie. Przechowujmy ją w suchym miejscu, aby nie rozwinęły się na niej bakterie. Warto przed każdym użyciem ją zdezynfekować.

Więcej o: