Jakie kolory pasują do znaków zodiaku? Te barwy przynoszą szczęście i najlepiej oddają ich charakter

Kolory mogą odznaczać się pozytywną energią, która umacnia poszczególne znaki zodiaku. Przynoszą sporo szczęścia, radości i pomagają w codziennym sprostaniu trudnościom. Sprawdź, która barwa jest ci pisana. Czy rzeczywiście do ciebie pasuje?

Niektórzy uważają, że poszczególne kolory niosą ze sobą wiele energii. Okazuje się, że każdy znak zodiaku ma przypisaną barwę, która oddaje jego charakter, a nawet przynosi szczęście. Warto się nią otaczać, gdyż może mieć pozytywny wpływ na życie. Czy sprawdza się to u ciebie? Pamiętaj, by poniższe opisy traktować z dystansem i przymrużeniem oka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Horoskop roczny miłosny - koziorożec

Kolory dopasowane do znaków zodiaku. Czerwony, zielony, żółty, srebrny

Baran — Do osób spod tego znaku najlepiej pasuje kolor czerwony, który kojarzy się z siłą, nieustępliwością i planetą Mars. To idealne odwzorowanie pewnych siebie Baranów.

Byk — Zazwyczaj lubi sielankę i przyrodę, dlatego pasuje do niego zielony, który dominuje wśród roślinności. Barwa wpływa na twarde stąpanie po ziemi i koi.

Bliźnięta — Inspiruje je, wyzwala i podnosi na duchu żółty kolor. Barwa ma za zadanie oświetlenie wszystkiego niczym Słońce na niebie i wspomaga koncentrację.

Rak — Do Raków, które postrzegane są jako opiekunowie całego zodiaku, pasuje kolor srebrny. Barwa wpływa na wrażliwość i głębsze rozumienie miłości. 

Te barwy przyniosą im szczęście? Złoty, brązowy, błękitny, czarny

Lew — Zazwyczaj lubi być podziwiany, a prezenty sprawiają mu radość. Z tego względu pasuje do niego złoty, który symbolizuje Słońce i bogactwo. Kolor wzmacnia ducha i ciepłe serce.

Panna — Często docenia potencjał kryjący się w ziemi, dlatego jej kolorem jest brązowy. Barwa ma za zadanie wzmocnienie racjonalnego i logicznego myślenia.

Waga — Błękitny kolor pomaga Wadze otworzyć serce na innych. Uspokaja, wzmaga empatię i sprawia, że szorstka natura zanika.

Skorpion — Czerń wzmaga u niego ciekawość i skupienie. Otoczony tym kolorem może zastanawiać się nad otaczającym światem i zacząć kwestionować coś, co dla innych wydaje się oczywiste.

Jakie kolory pasują do tych znaków? Fioletowy, szary, niebieski, morski

Strzelec — Fioletowy wzmaga myślenie filozoficzne i oddziałuje na świadomość osób spod tego znaku. Motywuje do poszerzania wiedzy oraz przynosi szczęście.

Koziorożec — Kolor szary pomaga mu odnaleźć odpowiednią ścieżkę życiową. Sprawia, że rozsądniej i konsekwentniej podchodzi do życia.

Wodnik — Niebieski pomaga w rozwijaniu pomysłów oraz inspiruje do działania. Budzi kreatywność i wyróżnia Wodnika z tłumu.

Ryby — Kolor morski reprezentuje spokój ducha osób spod tego znaku. Wpływa na otwartość umysłu i skłonności do dążenia do ideału.

Więcej o: