Nosi go Małgorzata Kożuchowska, Paulina Sykut-Jeżyna i Ewa Wachowicz. Taki zestaw będzie bardzo modny wiosną

Łączy w sobie elegancję, ale i niebanalność. Zawsze wygląda szykownie i można go stylizować na wiele sposobów. A mowa o damskich garniturach, które aktualnie są bardzo modne wśród gwiazd. I warto się nimi zainspirować, bo wiosną będzie to jeden z najważniejszych trendów.

Garnitur damski przeżywa prawdziwy renesans, jednak teraz odchodzimy nieco od klasyki i stawiamy na odważniejsze kolory i fasony. Nie jest wcale nowy trend, choć ma on za sobą długą i trudną historię. Gdy w 1933 roku Marlena Dietrich wystąpiła w białym luźnym garniturze na łamach Vogue'a, uznano to wręcz za zachowanie skandaliczne. Był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn, a jeśli nałożyć go odważyła się kobieta to... groził jej za to areszt! Przełom nastąpił dopiero w latach 60. i od tamtej pory eksperymentujemy z jego wyglądem. Polskie gwiazdy podpowiadają nam, na jakie garnitury warto postawić wiosną. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolor, kolor i jeszcze raz kolor! Wiosną wybieramy odważne odcienie

Przyroda budzi się do życia, ale energii powinniśmy dodać także sobie, a są kolory, które wprost nią wibrują. Znawcy mody podpowiadają, że wśród najmodniejszych kolorów na wiosnę 2023 znajdzie się pomarańcz, limonka i magenta, ale nie musimy się przecież ograniczać. Cukierkowy róż również sprawdzi się idealnie. I taki garnitur wybrała Paulina Sykut-Jeżyna.

 

Paulina podpowiada nam też inny ważny szczegół. Cygaretki usuwają się w cień, teraz najmodniejsze spodnie to model z szeroką i długą nogawką, przypominające nieco te z lat 70. i 80. 

Zobacz też: najgorętsze modowe trendy na Avanti24.pl

Natomiast Ewa Wachowicz postawiła na garnitur we wspomnianym już ultra modnym kolorze pomarańczowym. Wiele osób obawia się go, to mocny kolor, który niektórych potrafi wręcz przytłoczyć. Jednak ma on też zaskakujące właściwości, rozświetla twarz i dodaje nieco młodzieńczego uroku. W przypadku Ewy warto zwrócić na marynarkę z kopertowym wiązaniem. Nie tylko guziki, szukajmy też rozwiązań nieszablonowych! 

 

Klasyka, która nie przemija. Małgorzata Kożuchowska niczym lady in black

A jeśli kochamy klasykę, to wciąż na czasie są i będą czarne garnitury. Z małą różnicą, modny jest oversize, ale nieprzesadzony. W ramionach powinny znaleźć się poduszki, które nieco wzmacniają linię i dodają im wyrazistości. Dokładnie taki jak model, który wybrała Małgorzata Kożuchowska. Nieco szersza marynarka wygląda niezwykle stylowo. Wspólnym mianownikiem są spodnie, niezależnie od fasonu marynarki, najmodniejsze będą szerokie spodnie z kantem. 

 

Wśród zagranicznych gwiazd króluje jeszcze jeden trend, który należy to nieco odważniejszych, a są to garnitury z imitacji skóry. 

 
Więcej o: