Pokazała, jak szybko wysuszyć pranie. Internauci zachwyceni. "Dlaczego o tym wcześniej nie pomyślałam"

Suszenie prania może być uciążliwe. Szczególnie zimą, gdy pogoda za oknem nie sprzyja błyskawicznemu wysychaniu mokrych ubrań. Jeśli nie masz suszarki bębnowej, koniecznie zapoznaj się z tymi sposobami na suszenie prania. Wyschnie w kilka godzin.

Często zdarza się, że po rozwieszeniu prania na suszarce zapominamy o nim na dobę lub dwie. Wszystko dlatego, że gdy po kilku godzinach chcemy je zdjąć, nadal jest wilgotne i postawiamy je do całkowitego wyschnięcia. Istnieje jednak kilka sprytnych sposobów na to, by znacznie skrócić cały proces. Jak szybko i skutecznie wysuszyć pranie w kilka godzin? Trzymaj się tych wskazówek, a będziesz zachwycona efektami.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, żeby pranie szybciej wyschło? Skutecznym sposobem podzieliła się pewna TikTokerka

Skutecznym sposobem na szybkie wysuszenie prania podzieliła się Chloe Jane Farrow. Kobieta umieściła na TikToku filmik, który pokazuje jej zaskakujący trik na błyskawiczne suszenie ubrań. W materiale pokazuje, że suszarkę na pranie umieszcza w wannie, by kapiąca woda nie robiła kałuży na podłodze. Dodatkowo kobieta włącza wówczas w pomieszczeniu osuszacz powietrza. Zauważyła, że pranie znacznie szybciej wysycha, gdy urządzenie włączone jest w pobliżu mokrych ubrań. Jak na ten trik zareagowali użytkownicy TikToka?

Uwielbiam używać osuszacza do suszenia ubrań! Ale o włożeniu suszarki do wanny nie pomyślałam. Dobry pomysł.
Robię tak od dawna. Łazienka zawsze wydaje się cieplejsza.
Świetny pomysł! Dlaczego o tym wcześniej nie pomyślałam?

Jak szybko i skutecznie wysuszyć pranie domowymi sposobami? Trzymaj się tych wskazówek

Pomysł z wykorzystaniem osuszacza powietrza jest naprawdę skuteczny, lecz nie każdy ma w domu takie urządzenie. Jak wówczas sobie poradzić z tym, by mokre ubrania błyskawicznie wyschły? Przede wszystkim należy dobrze je odwirować już na etapie prania. Wtedy będzie jedynie wilgotne, gdy wyjmiemy je z pralki, a co ważne, z pewnością nie będzie kapać z niego woda. To znacznie przyspieszy cały proces. 

Gdy rozwiesisz pranie na rozkładanej suszarce, umieść ją w pobliżu okna. Zadbaj też o to, by pomieszczenie było dobrze wywietrzone i co jakiś czas powtarzaj tę czynność. Dzięki temu wilgoć będzie odprowadzana na zewnątrz, a pranie wyschnie w kilka godzin.

Więcej o: