Zamiast wyrzucać, potrzyj nią zęby. Będą wyglądały jak po wybielaniu u dentysty za 1000 zł

Marzysz o pięknym i białym uśmiechu, lecz nie chcesz wydawać pieniędzy na kosztowne wybielanie zębów u dentysty? Wykorzystaj naturalny sposób, który optycznie je wybieli i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jak wybielić zęby w domu? Podpowiadamy.

Wybielanie zębów to temat, który wzbudza wiele emocji. Jedni od razu decydują się na kosztowną wizytę u dentysty, a inni wolą najpierw wypróbować inne opcje, które mogą być równie skuteczne. Warto przede wszystkim przetestować pewien domowy sposób. Nie tylko świetnie sobie poradzi z osadem, lecz także prawie nic nie kosztuje.

Zobacz wideo Dagmara ma sposób na o swój piękny uśmiech. Myje zęby osiem razy dziennie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czego unikać, by cieszyć się pięknym i białym uśmiechem? Te produkty barwią zęby

W zachowaniu białego uśmiechu zdecydowanie pomaga odpowiednia dieta. Warto na co dzień unikać pewnych produktów, które mogą zabarwić zęby, gdy będziemy często je spożywać. Największy wpływ na zmianę koloru ma oczywiście kawa oraz herbata, które pozostawiają osad na zębach. Podobnie jest z jedzeniem lub piciem soków przygotowanych z owoców takich jak jeżyny, porzeczki, jagody czy maliny. Sytuacja ma się tak samo w kwestii kolorowych napojów. Gdy będziemy spożywać je raz na jakiś czas, różnica nie będzie zauważalna, jednak na co dzień warto ich unikać, by cieszyć się białymi zębami.

Ekologiczny sposób wybielania zębów. Wystarczy, że potrzesz je skórką tego owocu

Warto pamiętać, że wybielanie zębów nie u wszystkich przyniesie spektakularne rezultaty. Często zależy to od naszych predyspozycji, ponieważ wiele osób ma naturalnie ciemniejszy odcień zębów, a z tym już niewiele uda się zrobić bez wizyty u dentysty. Jeśli jednak przebarwienia wynikają u ciebie głównie z diety bogatej w kawę, herbatę lub barwiące produkty, zastosuj pewien domowy sposób, który świetnie rozjaśni zęby.

Mowa oczywiście o skórce z pomarańczy. Zwykle wyrzucamy ją, gdy zjemy owoc, lecz warto jeszcze wcześniej ją wykorzystać. Wystarczy przez 2-3 minuty pocierać zęby wewnętrzną, białą częścią skórki, a pomoże to zmniejszyć przebarwienia. Wszystko dlatego, że skórka pomarańczy zawiera związek o nazwie D-limonen, który ma naturalnie wybielające właściwości. Po takim domowym zabiegu wystarczy jedynie przepłukać usta wodą. Stosuj ten trik raz w tygodniu, a zauważysz, że zęby będą wyraźnie jaśniejsze.

Więcej o: