Ćwiczyła na siłowni w ciąży. Zdjęcia jej dziecka wywołały furorę. "Ma większe mięśnie niż ja"

Yoana Banda to brytyjska TikTokerka. Jej niedawny filmik stał się prawdziwym hitem. Kobieta pokazuje na nim, jak podnosi ciężary w zaawansowanej ciąży. Następnie przed kamerą pojawia się jej dziecko... z wyraźnie zarysowanym bicepsem. Świeżo upieczona mama żartuje, że to dzięki jej ćwiczeniom.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Filmik z "umięśnionym" dzieckiem odtworzono już ponad dziewięć milionów razy. Yoana Banda i jej córka od kilku dni podbijają TikToka. 

Zobacz wideo Wracamy na siłownię, czyli jak zaplanować treningi i dobrze się do nich przygotować?

Podnosiła ciężary w ciąży. Jej dziecko zaskakuje wyglądem

Yoanie Banda udostępniła na TikToku nagrania z ćwiczeń, które przeprowadzała w zaawansowanej ciąży. Najpopularniejszym z nich jest filmik z siłowni i ze zdjęciem jej nowo narodzonego dziecka. Widać na nim wyraźnie zarysowane barki i biceps pociechy. "Wyszła ze mnie i od razu zapytała, gdzie są ciężary" żartowała kobieta.

"To dziecko ma większe mięśnie niż ja". Komentujący zapytali o bezpieczeństwo takich ćwiczeń

W komentarzach znaleźć można było sporo wiele zdziwionych osób, ale nie zabrakło też kilku wypowiedzi z humorem:

To dziecko ma większe mięśnie niż ja
Ma lepiej zarysowane barki ode mnie
Może powiedzieć, że ćwiczy od urodzenia

Wielu widzów miało także pewne wątpliwości co do bezpieczeństwa ćwiczeń z ciężarami. Kobieta zapewniła ich, że przed podjęciem się treningu dokładnie wypytała specjalistów.

Zasięgnęłam opinii położnych, lekarzy i sama zrobiłam dogłębny research

Głos w komentarzach zabrali także profesjonalni trenerzy, którzy potwierdzili, że ćwiczenia na siłowni w ciąży muszą być najpierw skonsultowane ze specjalistami. W kolejnym filmiku Yoana wymieniła również korzyści, jakie może przynieść odpowiednio skonstruowany trening. Jest to m.in. redukcja wagi przybieranej podczas ciąży, poprawa zdrowia psychicznego, czy też zmniejszenie bólu w dolnej części pleców. Podkreślamy jednak, aby kobiety w ciąży bez profesjonalnej konsultacji lekarskiej, nie decydowały się na samodzielne podejmowanie ćwiczeń w szczególności na siłowni. 

Więcej o: