Pobiera najwyższą emeryturę w Polsce. Ile otrzymuje od ZUS po przepracowaniu 58 lat?

Wysokość wypłacanych emerytur wzbudza wiele emocji, jednak niektórzy seniorzy mogą pochwalić się otrzymywaniem rekordowych stawek. Ile wynosi najniższa, a ile najwyższa wypłacana emerytura w Polsce?

Obecnie wysokość średniej emerytury wynosi w Polsce 3300 zł dla mężczyzn i 2200 zł dla kobiet. Okazuje się jednak, że rekordziści otrzymujący najwyższe świadczenie znacznie przekraczają średnie kwoty. Interia Biznes otrzymała od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dane dotyczące wysokości najwyższych emerytur wypłacanych w Polsce. Ile wynosi najniższe, a ile najwyższe świadczenie?

Zobacz wideo 14. emerytura zostanie na stałe? Pytamy wiceministra finansów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile wynosi najniższa emerytura w Polsce? Niektórzy mogą być zaskoczeni

Obecnie minimalna emerytura wynosi 1338,44 zł brutto, jednak nadchodząca waloryzacja ma to zmienić i świadczenie będzie nieco wyższe. Nie dotyczy to jednak wszystkich. Obecnie najniższa emerytura w Polsce wynosi 1 grosz. Wszystko dlatego, że kobieta, która ją pobiera przepracowała tylko jeden dzień na umowie zlecenie. Tuż za nią plasuje się mężczyzna pobierający 2 grosze, który przez jeden dzień prowadził własną działalność gospodarczą. 

Katarzyna GlinkaKatarzyna Glinka zachwyca w stroju kąpielowym. "A w głowie ciągle maj"

Ile wynosi najwyższa emerytura w Polsce? Rekordową stawkę otrzymuje senior z Poznania

Okazuje się, że najwyższą emeryturę w Polsce otrzymuje senior z Poznania, który przepracował w zawodzie blisko 58 lat. Mężczyzna przeszedł na emeryturę w wieku 78 lat. Składki opłacał w sumie przez 57 lat, 9 miesięcy i 2 dni. Jak informuje Interia:

Jego świadczenie to 27 635,90 zł brutto, co daje 22 776,86 zł 'na rękę'. Rekordzista co miesiąc otrzymuje na swoje konto więcej pieniędzy niż premier, którego pensja to ponad 17 tys. zł brutto miesięcznie.

Kto otrzyma dodatkowe 200 złotych do emerytury?Ulgi dla seniorów 2023. Dzięki nim niektórzy mogą sporo zaoszczędzić

Zaraz za mieszkańcem Poznania plasuje się emerytka z Bydgoszczy, która również może pochwalić się niesamowicie wysokim świadczeniem. Przepracowała ponad 61 lat, a co miesiąc otrzymuje z ZUS-u aż 26 800 zł brutto, co daje w sumie 22 090 zł netto. Bydgoszczanka przeszła na emeryturę w wieku 81 lat.

Więcej o: