Jak pozbyć się myszy? Zwykle dodajesz do herbaty, tym razem rozłóż w domu. Gryzonie uciekną w popłochu

Zanieczyszczona żywność, poprzegryzane kable czy odchody w piwnicy to tylko część problemów związanych z inwazją myszy. Choć niepozorne, potrafią poczynić wiele szkód. Zastanawiasz się, jak pozbyć się myszy? Sięgnij po te domowe sposoby.

Myszy w domu pojawiają się zazwyczaj w kuchniach, spiżarniach, na strychach czy w piwnicach. Tam największe szkody czynią w żywności, zanieczyszczając ją i niszcząc zapasy, ale te gryzonie potrafią też podgryzać kable, książki i niszczyć izolacje. Spustoszenia dokonują też w ogrodach. W miastach najczęściej spotkać możemy mysz domową, na wsiach do domostw przedostają się też myszy polne czy leśne. Jak pozbyć się myszy z domu i zniechęcić ich do odwiedzin? Wypróbuj te proste domowe sposoby.

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się myszy z domu? Niezawodne sposoby

Istnieje kilka sposobów na zwalczenie myszy. Niektórzy sięgają po specjalne żywołapki, czyli pułapki żywołowne, które wabią do środka gryzonie i pozwalają pozbyć się ich w humanitarny sposób. Popularne są też specjalne odstraszacze dźwiękowe. Najprostszym sposobem na pozbycie się myszy jest jednak sięgnięcie po odstraszające roślinne zapachy. Możesz je wypróbować zarówno w domu, jak i ogrodzie. Rośliny, które wydzielają nieprzyjemny dla tych gryzoni zapach, to m.in.:

  • Mięta,
  • Oleander,
  • Dziki rumianek,
  • Lawenda,
  • Liście pomidorów,
  • Czarny bez,
  • Wrotycz.

Możesz je posadzić w przydomowym ogródku, a świeże lub suszone gałązki rozwiesić w kuchni, spiżarce lub rozłożyć w piwnicy. Dobrym sposobem jest też umieszczenie w newralgicznych miejscach torebek po miętowej herbacie.

Co odstrasza myszy? Rozłóż to w kątach, a uciekną w popłochu

Mięta, lawenda czy pomidory to niejedyne nieprzyjemne zapachy, które pozwolą odstraszyć myszy. Poza wspominanymi już torebkami po miętowym naparze, w kątach domu lub spiżarce warto też umieścić połówki cytryny. Zapach tego owocu działa na gryzonie zniechęcająco. Pamiętaj jednak, by wymieniać je regularnie. To pozwoli uniknąć inwazji muszek owocówek. W pobliżu piwnicznych okien rozwieś kawałki folii aluminiowej.

Odstraszająco na myszy zadziała również domowej roboty spray. Wystarczy, że przelejesz porcję octu do butelki ze spryskiwaczem, a następnie rozpylisz go w miejscach, w których mogą pojawić się myszy.

Więcej o: