Zazwyczaj ją pijesz, tym razem wylej do toalety. Rozprawi się z osadem i zaciekami błyskawicznie

Nikogo nie dziwi, że sprawdzone, domowe sposoby cieszą się coraz większą popularnością. Są nie tylko skuteczne, ale często pozwalają także sporo zaoszczędzić. Choć niekiedy wydają się co najmniej niebanalne, warto je przetestować. Jak pozbyć się zacieków z toalety? Sięgnij po popularny napój.

Czyszczenie toalety bywa czynnością nieprzyjemną i czasochłonną. Co więcej, często zdarza się, że nawet jeśli robisz to regularnie, na jej ściankach i tak powstają nieestetyczne, niekiedy żółte zacieki. Na szczęście usuniesz je w szybki i sprawdzony sposób z pomocą trochę mniej oczywistych metod. Potrzebne produkty zapewne znajdziesz w kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Uniwersalny płyn do czyszczenia i dezynfekowania. Sięgnij po ocet

Do najpopularniejszych, domowych środków czyszczących z pewnością należy ocet. Tym razem również będzie pomocny, jednak nie zwykły, a jabłkowy. Ma niezwykle silne właściwości dezynfekujące, a przy tym pomaga zneutralizować nieprzyjemny zapach. W jaki sposób go wykorzystać w czyszczeniu łazienki? Nalej do szklanki octu jabłkowego, by zapełnić ją w połowie, następnie dodaj sok z cytryny. Nanieś na szmatkę i z jej pomocą dokładnie umyj toaletę. Pozostaw na około 15 minut, na koniec kilkukrotnie spłucz. Będzie nie tylko czysta i zdezynfekowana, ale także pachnąca.

Jak usunąć osad z toalety z pomocą sody oczyszczonej? To proste

Soda oczyszczona to kolejny must have dla osób, które cenią sobie naturalne metody w sprzątaniu. Do 1/3 szklanki produktu dodaj 1/4 szklanki kwasku cytrynowego, a uzyskasz mieszankę, która idealnie nada się do czyszczenia toalety. Wysyp ją do muszli klozetowej dbając, by dokładnie zakryła zacieki. Pozostaw na 30 minut, a po tym czasie wyszoruj wnętrze szczotką. Teraz wystarczy kilkukrotnie spłukać, czy cieszyć się lśniącą toaletą.

Nietypowy sposób na zacieki w toalecie. Rozwiązanie znajdziesz w lodówce

Z zaciekami i osadami z kamienia pomoże ci także popularny napój gazowany. Cola, bo o niej mowa, ma w swoim składnie kwas fosforowy, który doskonale radzi sobie z tego typu zabrudzeniami. Wlej do toalety 500 ml napoju tak, by pokrył wnętrze w całości i pozostaw na godzinę. Gdy czas minie, wyczyść ją jak zazwyczaj i spłucz. Efekty zauważysz od razu.

Więcej o: