Rozpuść w wodzie i spryskaj kratki wentylacyjne. Na dobre pożegnasz się z grzybem oraz pleśnią

Często kompletnie zapominamy o czyszczeniu kratki wentylacyjnej. To duży błąd. Na jej powierzchni może pojawić się grzyb, którego trudno się pozbyć. Wystarczy jednak, że skorzystasz z tego triku, a pożegnasz się z brudem na długo. Sprawdzony specyfik przygotujesz z dwóch składników.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sprzątanie kratki wentylacyjnej może być banalnie proste. Żeby czyszczenie tego elementu nie sprawiało ci żadnych trudności, musisz poznać jeden domowy trik. Wymieszaj ten produkt z wodą i wymyj nim wentylację. Efekt z pewnością cię zaskoczy. 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Wsyp to do wody i dobrze zamieszaj. Poznaj przepis na domowy środek czyszczący

O czyszczeniu kratki wentylacyjnej nie można zapominać. To właśnie tam zbiera się prawdziwy ogrom drobnoustrojów i kurzu. Po czasie może także pojawić się na niej grzyb. Jeśli chcesz pozbyć się brudu z tej powierzchni, skorzystaj z domowego środka czyszczącego. Potrzebujesz tylko dwóch składników - wody i sody oczyszczonej

Dwie łyżki proszku wsyp do naczynia z ciepłą wodą. Całość dokładnie zamieszaj. Przelej środek do butelki z atomizerem, po czym spryskaj nim kratkę wentylacyjną. Po nałożeniu detergentu na powierzchnię odczekaj od 15 do 20 minut. Po tym czasie dokładnie przetrzyj brud gąbeczką lub ścierką. Jeśli próbujesz uporać się z grzybem, zamiast czyścika użyj szczoteczki posmarowanej płynem do mycia naczyń. Wyszoruj zanieczyszczoną powierzchnię, a następnie przetrzyj ją na mokro. Na sam koniec osusz kratkę ściereczką.

Rozpuść to w wodzie i zanurz kratkę wentylacyjną. Dogłębne czyszczenie za grosze

Kolejny sposób wymaga odkręcenia klatki i zdjęcia jej ze ściany, Po demontażu przygotuj miskę z ciepłą wodą. Do płynu dorzuć tabletkę do zmywarki. Detergent powinien szybko się rozpuścić. W międzyczasie opłucz kratkę pod bieżącą wodą. Po wstępnym wyczyszczeniu elementu zanurz go w przygotowanym wcześniej środku na około pół godziny. Na sam koniec doczyść powierzchnię pomiędzy żeberkami. Całość osusz ściereczką lub ręcznikiem papierowym.

Więcej o: