Pamiętacie doktor Bernę z "Seksmisji"? Beata Tyszkiewicz ma 84 lata. Dlaczego zniknęła z mediów?

Doktor Berna, grana przez Beatę Tyszkiewicz, była zwierzchniczką Lamii Reno i szefową Archeo, organizacji zajmującej się badaniem pozostałości po przedwojennej cywilizacji w hitowym filmie Juliusza Machulskiego "Seksmisja". Aktorka była określana królową polskiego kina, jednak niedawno zniknęła z mediów.

Urodzona w 1938 roku aktorka zagrała w wielu filmach i serialach. Ma ogromny dorobek artystyczny, lecz kilka lat temu postanowiła wycofać się z życia publicznego. Czym podyktowana była ta decyzja? 

Zobacz wideo "Mały Zgon" - nowy serial Juliusza Machulskiego już 8 marca na Canal +

"Seksmisja" to kultowy film polskiego kina. Zagrały w nim największe gwiazdy

Film "Seksmisja" w reżyserii Juliusza Machulskiego pojawił się na ekranach w 1983 roku. Jest antyutopijną opowieścią o dwóch śmiałkach, którzy zgodzili się na eksperyment i poddali hibernacji w 1991 roku. Po przebudzeniu okazuje się, że jest rok 2044, a dwaj mężczyźni są jedynymi przedstawicielami płci męskiej na ziemi. W filmie pojawili się najlepsi polscy aktorzy: Jerzy Stuhr, Hanna Stankówna, Olgierd Łukaszewicz i Beata Tyszkiewicz, która wcieliła się w rolę Doktor Berny. Tyszkiewicz była niekwestionowaną gwiazdą polskiego kina. Aktorka ma na koncie ponad 100 ról filmowych. Grała między innymi Izabelę Łęcką w "Lalce", we "Wszystko na sprzedaż" czy w "Ferdydurke".

Ostatni raz na dużym ekranie pojawiła się w 2018 roku. Jeszcze niedawno można było zobaczyć ją w popularnych programach. Chętnie udzielała wywiadów i pojawiała się na branżowych imprezach, jednak ze względu na stan zdrowia Beata Tyszkiewicz zmuszona była wycofać się z życia publicznego.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Beata Tyszkiewicz wycofała się z życia publicznego. Czym dziś się zajmuje?

Tyszkiewicz była jurorką w popularnym programie "Taniec z gwiazdami". W 2017 roku z powodu problemów zdrowotnych zmuszona była zrezygnować z show. Zniknęła z mediów i postanowiła przejść na zasłużoną emeryturę. Wyprowadziła się z Warszawy i zamieszkała w Głuchach w dworku, który zakupiła wspólnie z Andrzejem Wajdą. W domu wychowali swoją pierwszą córkę Karolinę, która dziś zajmuje się hodowlą koni. Druga z córek mieszka w Szwajcarii. — Mama jest w dobrym nastroju, cieszy się, gdy pada deszcz, kiedy jest chłodniej, chociaż nie wychodzi już na spacery — powiedziała Karolina Wajda w jednym z wywiadów w 2022 roku. 

— Jest tyle do przeczytania, tyle do napisania, do uporządkowania, więc mam co robić, nie nudzę się. Spotykam się tylko z jedną córką, bo przynosi mi różne rzeczy. Druga jest chwilowo za granicą z dziećmi, więc siłą rzeczy mamy ograniczone kontakty — zapewniała w 2021 roku Beata Tyszkiewicz.

Więcej o: