Przeszła 49 zabiegów modyfikujących ciało. Teraz znana jest jako "kobieta wampir"

Maria José Cristerna Méndez znana jest szerzej jako "kobieta wampir". Ten niezbyt przychylny przydomek to dla niej powód do dumy. Oficjalnie, jest przedstawicielką płci pięknej o największej liczbie modyfikacji ciała. Pierwsze zmiany wprowadziła już w wieku 14 lat. Dzisiaj jej wygląd może przerazić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Kobieta wampir" urodziła się w Guadalajarze w Meksyku. Od zawsze interesowała się sztuką i ciężką muzyką. Pierwszy tatuaż zrobiła, gdy była nastolatką. Dziś ma już 47 lat i znajduje się w Księdze Rekordów Guinnessa. Ma najwięcej modyfikacji ciała wśród wszystkich kobiet. Jak wyglądają zmiany, które wprowadziła?

Zobacz wideo Na Kubie prezerwatywy biją rekordy popularności. Ale antykoncepcja to tylko jedno z zastosowań

Zmodyfikowała swoje ciało 49 razy. Od czego zaczęła?

Maria Jose zaczęła wprowadzać zmiany w swoim ciele w stosunkowo młodym wieku. Gdy miała zaledwie 14 lat, postanowiła zrobić sobie tatuaż. - Początkowo mój ociec był przeciwny temu pomysłowi - przyznała "kobieta wampir" - Po czasie zmienił jednak zdanie. Sam zabrał mnie do studia tatuażu - powiedziała. Rysunek wykonany na lewej ręce dziewczyny przedstawiał logo jej ulubionego zespołu metalowego i pokrywał prawie całe ramię. 

Jak sama przyznaje, interesowała się sztuką, nawet gdy była jeszcze dzieckiem. Tatuaż był dla niej formą wyrażenia swojego artyzmu. - Sztukę mam we krwi. Od zawsze się nią interesowałam. Teraz mogę ją pokazywać dzięki mojemu ciału - stwierdziła kobieta. Zmiany nie skończyły się jednak na tatuażach, gdy miała 30 lat, po raz pierwszy wszczepiła sobie pierwsze implanty drastycznie modyfikujące jej wygląd. Powód, przez który zdecydowała się na tak odważny krok, był dla wielu sporym zaskoczeniem.

 

Stała się "kobietą wampirem" chcąc uwolnić się od traumy. "To jedyny sposób, aby uciec od bólu"

Dlaczego kobieta wszczepiła sobie implanty 16 lat po pierwszym tatuażu? Ta drastyczna zmiana wyglądu spowodowana była traumatycznymi przeżyciami. Przez dekadę Maria tkwiła w małżeństwie, w którym przemoc fizyczna i psychiczna stały na porządku dziennym. Po rozwiązaniu tego związku zdecydowała się na wstawienie specjalnego implantu na czole. Oznacza on siłę, wolność i odwagę. - Pokochanie samego siebie to jedyny sposób, aby uciec od bólu. - powiedziała Maria - Przyszliśmy na ten świat, aby być szczęśliwymi - podkreślała.

Najbardziej widocznymi modyfikacjami w jej ciele są wspomniane implanty na czole, zęby przypominające kły wampira oraz liczny piercing. Łącznie, kobieta wprowadziła aż 49 zmian swojego wyglądu. Najbardziej bolesnymi przemianami było wytatuowanie gałek ocznych. Maria od kilku lat regularnie rozbudowuje masę mięśniową. Jak sama przyznała, w przyszłości che pokryć 100% ciała tatuażami.

 
Więcej o: