Zazwyczaj używasz do pieczenia, tym razem potrzyj nim kran. Będzie lśniący i bez smug w kilka chwil

Sprzątanie łazienki bywa niezwykle satysfakcjonujące, lecz już po kilku dniach okazuje się, że efekt nie jest już tak spektakularny. Wszystko dlatego, że na kranach zaczyna pojawiać się nieestetyczny osad z kamienia i mydła. Jak sobie z nim poradzić? Istnieje fantastyczny trik.

Żeby łazienka wyglądała na wysprzątaną, dobrze jest na co dzień zadbać o to, jak prezentują się krany. Wszystko dlatego, że to na nich najszybciej widać wszelkie zanieczyszczenia. Osad z kamienia oraz środków do mycia błyskawicznie się na nich pojawia, tworząc nieestetyczne zabrudzenia. Jak sobie z nimi poradzić? Istnieje zaskakujący sposób, który świetnie sobie z nimi poradzi.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć osad z kranu? Zaskakujący sposób, który jest szybki i skuteczny

Osad z kamienia i mydła, który pojawia się na kranach, zwykle czyścimy za pomocą specjalnych środków. Nie musimy jednak na co dzień po nie sięgać, by uzyskać zadowalające efekty. Jak doczyścić krany bez smug? Zastosuj pewien sprytny trik, który sprawi, że będą czyste i lśniące. Wystarczy, że wypróbujesz sposób z TikToka.

W błyskawicznym doczyszczeniu zabrudzeń pomoże ci produkt, z którego korzystamy podczas pieczenia. Mowa oczywiście o papierze do pieczenia. Wystarczy wziąć niewielki kawałek i pocierać nim kran, a zanieczyszczenia od razu zaczną znikać. Gdy wypolerujesz go tym sposobem, od razu zauważysz spektakularną różnicę. Zamiast sięgać na co dzień po silne detergenty, wybierz papier do pieczenia, by w mgnieniu oka wyczyścić kran bez smug.

Co na mocniejsze zabrudzenia? Pomoc znajdziesz w kuchennej szafce

Czym jednak wyczyścić kran, gdy mamy do czynienia z silnymi zabrudzeniami? Trik z papierem do pieczenia może nie być wówczas skuteczny. Wtedy należy sięgnąć po inny produkt z kuchennej szafki, czyli po ocet spirytusowy. Wystarczy zmieszać go w proporcjach 1:1 z wodą i taką mieszanką wyczyścić zabrudzenia. Tym roztworem myj kran oraz pozostałe miejsca w łazience raz w tygodniu, by zachować czystość i porządek.

Więcej o: